3.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2020-2021

--

Libodřice měly jasno po dvaceti minutách

3. T. Němec , 20. M. Hovorka , 21. P. Patáčik (vl.)
16

Prvních dvacet minut a bylo po zápase. Domácí nedokázali vydolovat naději a protože hosté ubrali, byla to spíš okopávaná než fotbal.

Dvacet minut pro Libodřice

V krásném sobotním podvečeru zahájil hlavní rozhodčí Trumpus utkání mezi domácí Čechií a hosty z Libodřic. Bodově na tom byli před utkáním lépe hosté, kteří vydolovali dva body v Nučicích a v minulém kole doma zmákli Štítary. Domácí také výborně zahájili ročník, když jasně přejeli rezervu Peček. Ve druhém kole už se tolik nedařilo a po vyrovnaném boji padli v Červených Pečkách. Proto by se jistě před svými fanoušky představili v tom lepším světle a získali další tři body.

Ale úvod zápasu patřil hostům. Pustili se do Tuklat bez bázně a hany. Jeden útok za druhým se valil na Pazderovu bránu a už ve třetí minutě se po standardce prosadil obránce Tomáš Němec - 0:1. To byla trochu studená sprcha na plány domácích.

Další šance postupně přicházely, ale jen je proměnit. Hosté se přece jen dočkali, když se ve dvacáté minutě trefil do černého opět po standardní situaci Marek Hovorka - 0:2. A ne studená, ale ledová sprcha přišla o minutu později, kdy si prudký centr před bránu srazil do vlastní sítě Pavel Patačik - 0:3.

Hosté pod dojmem snadného náskoku polevili a ke hře se dostali i hráči tuklatské Čechie. I oni našli skulinky v obraně Libodřic, ale překonat Skočdopoleho se jim nepodařilo. A proto poločasový výsledek nahrává hostům.

"První dvě branky jsme dostali ze standardních situací a třetí jsme si dali nešťastně sami", smutnil Jiří Halgaš a doplnil: "Bohužel naše čtyři vyložené šance jsme trestuhodně zahodili."

Faul na fotbal

Druhý poločas trefně zhodnotil hostující trenér Adam Baško: "Druhý poločas byl faul na fotbal. Divákům by se mělo vrátit vstupné. K děsivé hře z obou stran se přidal i pan rozhodčí, který rozjel karetní mariáš. Výsledkem bylo vyloučeni Hovorky, které do teď, myslím, nikdo nechápe. Jen pro informaci - Hovorka dostal první červenou za svou kariéru. Utkání se druhý poločas jen dohrálo. My už se nikam nehnali a domácí na to prostě neměli. Jsem rád za tři body, ale to je vše."

Čechie Tuklaty
Jiří Halgaš, trenér: Zasloužená výhra hostí, kteří byli fotbalovější, rychlejší, důraznější v osobních soubojích. Úvodní dvacetiminutovka rozhodla o vývoji utkání. Druhá půle už neměla s fotbalem nic společného. Přišli jsme navíc o vážně zraněného J. Vondráčka, jemuž za celé mužstvo přeji brzké uzdravení.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Utkání se mi úplně dobře nehodnotí. Sice jsme zvítězili 0:3 na soupeřově hřišti, ale výsledek a hlavně předvedená hra měla být z naší strany úplně jiná. Ještě tak první poločas snesl nějaké měřítko a měl skončit větším brankovým rozdílem. Mrzí mě zranění Pánka, který si asi natáhl při střele tříslo, s problémy dohrával i Dittrich. Jsem zvědav, jak nás za týden prověří Velim. To bude z jiného šálku.

J. Pazdera [-] - D. Procházka [-] (72. L. Stejskal [-] ) , R. Čermák [-] , P. Mazur [-] , M. Jansta [-] , P. Patáčik [-] , P. Hlavatý [-] , I. Kostak [-] , J. Vondráček [-] , R. Nešpor [-] (46. M. Kotala [-] ) , D. Čermák [-] (56. V. Bartoš [-] )

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] (54. V. Patočka [-] ) , T. Němec [-] , F. Šafránek [-] , V. Suchý [-] , L. Pohanka [-] , D. Strejček [-] (46. M. Matějka [-] ) , J. Košík [-] , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-] , M. Beníšek [-]

ŽK: 26. J. Košík , 44. M. Hovorka , 70. V. Patočka , 77. D. Strejček , 78. M. Beníšek . ČK: 70. M. Hovorka .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - PAZDERA Josef (N), MLÁZOVSKÝ David (N).