2.kolo, Zlínský | Zlín | Okresní přebor , 2020-2021

5

Report zaslal Marek Řezníček. Děkujeme!

Domácí po půli vedli

Fanoušci fotbalu se po dlouhé době dočkali mistrovského zápasu.

Nováček soutěže FK Lhota přivítal na dobře připraveném hřišti hráče z Jasenné. Úvodní 15-ti minutovka byla seznamovací, bez nějakých náznaků šancí. Poté ale měli častěji míč na svých kopačkách domácí. Ve 23.min se Lhota již radovala z gólu, ale ten nebyl správně uznán pro ofsajd. Za dvě minuty poslal Střelec nahrávku na osamoceného Davida Bartoně, ten ale odkrytou branku z hranice penalty netrefil. V 35.min se v obrovské šanci ocitl Marek Bartoň, hlavou však z malého vápna mířil nepřesně. Jasenná zahrozila pouze v 39.min, kdy se k zakončení v šestnáctce dostal Zicha, ale brankář Hrubý si s jeho střelou poradil. Hned z protiútoku domácí zatáhli míč po pravé straně, ale zakončující Střelec svou šanci opět promarnil. Tlak Lhoty vyústil ve 42.min, zasloužené vedení 1:0 trefil David Bartoň.

Domácí navyšovali vedení

David Bartoň byl při chuti i z kraje druhé půle,když ve 48.min jeho střela z 20-ti metrů olízla tyčku. V 54.min unikl všem po levém křídle Jakub Bartoň a suverénně zakončil na 2:0. Hosté už byli pouze v roli statistů. V 61.min dal gól na 3:0 Červenka a v 69.min z brejku Marek Bartoň - 4:0. Jasenná se připomněla pouze v 79.min, kdy zakončoval před prázdnou bránou Smilek, jenže trestuhodně minul. Závěr už opět patřil suverénní Lhotě, která si ještě vytvořila tři velké šance. Nejdříve zahodil v 80.min tutovku David Bartoň, následně vychytal golmán Špaček dva sólové úniky Červenky.

Výhra Lhoty je naprosto zasloužená a jen díky nepřesnosti domácích hráčů nebylo skóre utkání daleko vyšší. Rozdíl mezi oběma týmy byl opravdu markantní, domácí byli ve všech činnostech jednoznačně lepší. Jasenná by se měla nad svým výkonem hodně zamyslet, opravdu to byla velká bída. Snad se v dalším kole na domácím hřišti ukáží v lepším světle.

FK Lhota u Malenovic
M. Hrubý [-] - V. Bartoň [-] , M. Bartoň [-] (84. L. Navrátil [-] ) , J. Bartoň [-] , L. Brázda [-] , L. Mikeštík [-] , D. Bartoň [-] (84. S. Bartoň [-] ) , P. Strojil [-] (55. J. Vyoral [-] ) , R. Střelec [-] (78. T. Bořuta [-] ) , D. Červenka [-] , Š. Válek [-] (70. T. Kovaříček [-] )