2.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2020-2021

--

Lokomotiva se nadále trápí, Chodovský Spartak si připisuje první body

70. J. Gemov , 75. A. Paur - 17. O. Frána , 36. K. Fröhlich , 37. O. Frána , 39. O. Frána , 88. N. Daňhel
11

Souboj dvou celků ze spodní části tabulky mohli dnes diváci vidět v Mariánských Lázních, domácí Lokomotiva se třemi body vyzvala rezervu ze Spartaku Chodov, která na první bodový zápis stále čekala. Ve slunečném počasí se očekával ofenzivní fotbal, neboť obě mužstva si chtěli do tabulky připsat tři body za výhru.

Smrtelná tříminutovka

Od úvodního hvizdu se hrál prakticky vyrovnaný zápas, oba celky si vypracovali pár příležitostí, žádná z nich ale neskončila brankou. První změna skóre přišla v 17. minutě, prosadil se hostující Ondřej Frána, který tak načal svůj střelecký účet a skóre bylo 0:1. Z první poloviny utkání zbývalo odehrát již jen deset minut, když si Lokomotiva vybrala slabší chvilku, a hosté neváhali ani vteřinu a začali trestat. Ve 36. minutě se na střeleckou listinu zapsal Kristián Fröhlich a ve 37. a 39. minutě vstřelil branky znovu Ondřej Frána, který tak dokončil svůj hattrick. Lokáda byla po této smrští značně rozhozená, do poločasu už se ale více nestihlo a do kabin se šlo za stavu 0:4 pro hosty

Domácí se pokusili zápas zdramatizovat

Domácí Lokomotiva se nechtěla vzdát ani při takto nepříznivém skóre a nadále byla aktivní a pro hosté z Chodova byla vcelku vyrovnaným soupeřem. To se projevilo i průběžném skóre, Mariánkám se totiž během pěti minut povedlo snížit na rozdíl dvou branek. V 70. minutě se krásně prosadil Jan "Gumák" Gemov a v 75. snížil na 2:4 kapitán Lokomotivy Antonín Paur. Tyto góly zmanenající naději však přišly asi až příliš pozdě, a i když se domácí stále tlačili dopředu, další branku se jim vstřelit nepodařilo. V 80. minutě se dokonce po červené kartě poroučel do sprch hostující Petr Macák a Chodov tak dohrával v desíti. Ani to už ale Lokomotivě k obratu nepomohlo. Tečku za celým zápasem tak udělal Nicolas Daňhel, který v 88. minutě uzavřel skóre na 2:5 z pohledu domácích. Chodovští si tak připsali první tři body do tabulky a tím se dorovnali domácí Lokomotivě.

TJ Lokomotiva Mariánské Lázně
Jan Gemov (hráč domácích): Dnes jsme zase museli hodně lepit sestavu, ale přesto si myslím, že jsme předvedli slušný výkon. Je škoda, že jsme nedokázali dávat branky dřív, zápas pak mohl dopadnout jinak. Můžu se zlobit sám na sebe za nastřelenou tyč. Stále ale věřím, že se zvedneme a začneme sbírat body!

J. Martínek [-] - J. Gemov [-] , M. Špička [-] (61. O. Kretschmer [-] ) , M. Schwertschal [-] , J. Schwertschal [-] , A. Paur [-] , P. Černík [-] , M. Derka [-] , V. Semančík [-] , S. Staněk [-] , Z. Trešl [-]