Chyše suverénně přehrála Lokomotivu

6. A. Vála , 12. A. Vála , 21. D. Michel , 27. D. Michel , 30. D. Michel , 35. J. Lavička , 38. A. Vála , 60. E. Laurich , 72. J. Velek (p.) , 78. J. Ritter , 84. E. Laurich , 89. J. Schwertschal (vl.) - 40. A. Paur
6

TJ Sokol Chyše přivítal na svém trávníků hráče z Lokomotivy Mariánské Lázně. Zápas sliboval hezkou fotbalovou podívanou, ale asi málokdo čekal, že po půl hodině hry bude o vítězi rozhodnuto.

8 gólů za poločas

Klub z Mariánských Lázní přijel do Chyše oslabený o několik hráčů základní sestavy, i přesto však chtěl bojovat a být Chyši rovnocenným soupeřem. Domácí však od úvodního hvizdu udávali tempo hry, soupeře k míči nepouštěli, v každém souboji byli dřív a důrazněji a úvodní gól tak visel ve vzduchu. A přišel brzy. Jako první se za Chyši prosadil teprve 18letý Adam Vála, který skóroval již v 6. minutě, a záhy přidal svůj druhý gól, to se psala 12. minuta. Chyše nepolevovala a snažila se Lokádě nasázet co nejvíce branek, soupeře nenechávala chvíli vydechnout. Taktéž 18letý Daniel Michel měl na účtu hattrick během desíti minut, když se prosadil ve 21., 27. a 30. minutě. Další branku přidal Josef Lavička a ještě před poločasem měli diváci už dva třígólové střelce, oba 18 leté, když Adam Vála dovršil svůj hattrick ve 38. minutě. O jedinou korigaci skóre se ve 40. minutě postaral Antonín Paur.

Domácí polevili, ale skóre přesto narůstalo

Do druhého poločasu šli domácí již značně uvolněnější a hra se vcelku vyrovnala. Lokomotivští si vytvořily několik slibných šancí, ale žádnou z nich neproměnili. A staré pravidlo říká „nedáš, dostaneš“, což uvedl v praxi Erik Laurich, když vstřelil gól v 60 minutě a upravoval již na 8:1. V 72. minutě měl rozhodčí jednoduchou pozici, když v pokutovém území Mariánských Lázní odpískal jasný faul na domácí, a nařízenou penaltu pohodlně proměnil Josef Velek. Několik minut poté se prosadil i Jaroslav Ritter, a svůj druhý gól v zápase přidal Erik Laurich, to už se psala 84. minuta. Pomyslný hřebíček do rakve svému vlastnímu týmu zasadil Jan Schwertschal, když si v 89. minutě vstřelil nešťastného vlastence, a uzavřel tak skóre na konečných 12:1.

TJ Lokomotiva Mariánské Lázně
Jan Gemov (hráč hostů): Co tak říct k dnešnímu zápasu. Přijeli jsme oslabeni o pár hráčů základní sestavy, podepsalo se na nás i ranní vstávání a dlouhá cesta. Soupeř od začátku udával tempo hry a po půl hodině bylo hotovo. Ve druhém poločase jsme si vytvořili pár šancí, ale doplatili jsme na naši již tradičně špatnou koncovku. Musím pochválit soupeře, připravili se na zápas skvěle a téměř k ničemu nás nepustili. Nezbývá, než tento zápas pustit z hlavy a připravit se na Lipovou.

TJ Sokol Chyše
D. Metlička [-] - J. Krejčí [-] (55. J. Ritter [-] ) , J. Velek [-] , O. Kubinec [-] , V. Dvořák [-] - M. Bouška [-] , A. Vála [-] (70. Š. Vála [-] ) , J. Lavička [-] , J. Hanzlíček [-] - D. Michel [-] , E. Laurich [-] -

J. Martínek [-] - J. Gemov [-] , P. Ceplecha [-] , L. Baťko [-] (51. Z. Trešl [-] ) , J. Schwertschal [-] , A. Paur [-] , P. Šimice [-] , M. Derka [-] , V. Semančík [-] , O. Kretschmer [-] , P. Černík [-]

ŽK: 43. D. Metlička , 71. D. Michel , 76. E. Laurich - 45. L. Baťko , 71. V. Semančík .
Hráči zápasu: D. Michel , A. Vála .
Místo: Hlavní stadion Chyše. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Vokoun Tomáš - BOUŠE Václav, GODŽA Ladislav.