--

--

Souboj Slavií vyhrála ta z Karlových Varů

12

Souboj dvou mužstev, která vyznávají červenobílé barvy ovládla méně známá Slavia Karlovy Vary, která zdolala díky třem brankám ve druhém poločase béčko Slavie Praha.

Vyrovnaná bitva bez gólů

V prvním poločase se od začátku hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Gólové šance k vidění nebyli a z náznaků příležitostí se neprosadili ani domácí, ani hosté. První poločas tak skončil zcela zaslouženou bezbrankovou remízou a předvedená hra diváky příliš nenadchla.

Tři branky domácích rozhodly

Druhý poločas již byl zajímavější. Hned ve 47. minutě se po akci z pravé strany dostal ke střele domácí Rostislav Vokáč a přesnou ranou k tyči překonal brankáře Surovčíka, 1:0. V 54. minutě bylo ve Varech ještě veseleji. Kombinaci středem hrací plochy zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyčku Martin Psohlavec, 2:0. Hosté se na vývoj utkání sice snažili zareagovat, ale domácí hráli ze zabezpečené obrana a mladíky z Prahy do větších možností nepouštěli. V 81. minutě zahrávali domácí standardní situaci na jejímž konci byl Václav Vyleta, který úspěšně dostal míč do sítě, 3:0. V 82. minutě zahrávali hosté rohový kop, po kterém snížil hlavou zkušený Michal Švec, 3:1. Další branky už v utkání nepadly, a tak si domácí zaslouženě připsali tři body za vítězství 3:1.

Zdroje: Web FC Slavia Karlovy VaryWeb SK Slavia Praha

Redakčně upraveno.

FC Slavia Karlovy Vary
Marián Geňo - trenér: Hodně cenná výhra které si nesmírně vážíme. Trpělivým, obětavým a týmovým výkonem jsme si ty tři body zasloužili. Nepamatuji si, že by hosté za celý zápas měli vyloženou šanci. První poločas byl hektický, ani jedno z mužstev neudrželo déle míč na svých kopačkách. Ve druhém už jsme ovšem poněkolikáté opět dominovali, je to pro nás odměna za tvrdou práci v trénincích. V podstatě jsme na začátku sezóny, teď nás čeká venkovní zápas v Rakovníku, budeme se na něj chtít přes týden co nejlépe připravit. Nesmíme létat v oblacích, sezóna je ještě dlouhá

J. Chára [-] - L. Tůma [-] , Š. Dubnička [-] , M. Psohlavec [-] , P. Maňák [-] (87. S. Farid [-] ) , D. Mandula [-] (84. L. Chomát [-] ) , V. Vyleta [-] , R. Vokáč [-] (74. J. Prágr [-] ) , T. Fencl [-] (46. D. Tesař [-] ) , M. Pěkný [-] , Z. Skala [-]