8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2020-2021

--

--

Ludkovice v derby zdolaly Jaroslavice až po penaltách

15

Další derby bylo k vidění v nedělním odopledni v Ludkovicích. Domácí celek se proti Jaroslavicím ujal vedení již v 5. minutě. Hosté ale záhy srovnali, ale domácí celek si vzal vedení zpět. Ve druhé půli se hostím podařilo srovnat až osm minut před koncem. Na penalty vyhráli domácí hubeným skóre 2:1.

Domácí celek šel do vedení

„Utkání proti Jaroslavicím bylo poměrně vyrovnané. Na začátku zápasu jsme byli bojovnější, hosté pro změnu techničtější. Nám se podařilo jít do vedení, ale hosté srovnali. Do půle jsme dali druhou branku. Střídaly se akce na obou stranách, hrálo se ve svižném tempu. Ve druhé půli jsme drželi vedení až do samotného závěru, hostím se ale podařilo srovnat. Penalty nám vyšly lépe a máme bod navíc. Z tohoto zápasu máme dalšího zraněného hráče, na lavičce už nám sedí dorostenci. Se současnou devátou pozicí spokojeni nejsme, do konce podzimu bychom umístění v tabulce určitě rádi vylepšili," hodnotí duel z Jaroslavicemi činovníci Ludkovic.

Hosté dokázali ještě vyrovnat

"Utkání se odehrálo za neskutečné podpory diváků. Hned na začátku šli domácí do vedení po standardní situaci. Hrály se nakopavane balony, nahoru dolu. Po jedné akci se nám podařilo vyrovnat, jenže domácí strhli vedení na svoji stranu opět ze standardní situace. Ve druhem poločase jsme začali utahovat nitku a domácí zdatně bránili výsledek. Hrálo se téměř na jedné půlce, domácí ale hrozili z brejků. Bojovné utkání nakonec po přímém kopu Batíka a nešťastné teči domácího kapitána skončilo remízou 2:2. Vzhledem k vývoji zápasu je remíza spravedlivá, byť mohli vyhrát oba dva týmy. Penaltovou loterii jednoznačně ovládli brankáři, kteří pustili z deseti penalt jen tři góly. Domácí byli o gól šťastnější," viděl proběh utkání hráč Jaroslav Pavel Paníček.

Na penalty vyhráli domácí

Na penalty vyhráli domácí 2:1

Ludkovice
facebook Ludkovic: Z derby máme dva body, ale od tříbodové výhry jsme nebyli daleko.

SK Jaroslavice
facebook Jaroslavic: Vyhrát v základní hrací době mohly oba celky, nakonec v penaltách byli o branku lepší domácí.