2.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2020-2021

--

--

Lužkovice dokázaly otočit duel s Kostelcem u Zlína

16

Hosté se ujali vedení již po devíti minutách hry. Domácí ale ještě do půle průběh utkání náležitě otočili.

Hosté se ujali vedení, domácí ale kontrovali

Utkání, které přilákalo do ochozů přes dvě stovky diváků začalo i přes velké vedro ve svižném tempu. Byli to překvapivě hosté, kteří nasadili ostré tempo a šli brzy do vedení. V 9 minutě odražený míč poslal prudkou střelou z hranice velkého vápna k tyči Plechač  - 0:1. Domácí tato branka domácí nakopla k větší aktivitě a začali mít herně navrch. Ve středu hřiště hru domácích dirigoval Ivo Světlík, kterému dobře asistovali ostatní hráči.  Ve 22 minutě se ve vápně skvěle uvolnil mladý Rudl a propálil všechno, co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. O tři minuty později si centrovaný míč zpracoval Král a z dobrých 25 metrů bombou pod břevno zvýšil na 2:1 . Domácí mohli jít do výraznějšího vedení v samém závěru první půle, ale nařízenou penaltu za faul ve vápně neproměnil Tichý.

Domácí těsnou výhru uhájili až do konce

Ve druhém poločase hosté začali více tlačit a měli místy optickou převahu. Moc šancí si ale nevypracovali a co šlo na bránu pochytal brankář Jenček. V 72 minutě mohli srovnat, ale střela po zemi jen těsně minula tyč domácí branky. Domácí v závěru utkání si taktickou hrou své hubené vedení pohlídali a tak tři cenné body do tabulky nakonec zůstaly doma. Všechny tři branky tak padly již v prvním dějství, domácí dokázali rychle odpovdět na úvodní branku. Ve druhém poločasu domácí udrželi těsné vedení až do závěrečného hvizdu. Tři body tak zůstaly v Lužkovicích.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, činovník: Před početnou diváckou kulisou získali nakonec domácí tři body, na které se ale hodně nadřeli.

TJ Sokol Kostelec-Zlín
facebook Kostelce: V prvním utkání naše mužstvo podlehlo v Lužkovicích 2:1. Nezbývá než naplno bodovat doma proti Jaroslavicím 23.8. v 16:30 hod.

A. Jenček [-] - V. Tichý [-] , Z. Marčík [-] , I. Světlík [-] (58. M. Böhm [-] ) , F. Kolařík [-] , J. Král [-] (75. J. Hamrlík [-] ) , A. Rudl [-] (82. J. Novotný [-] ) , M. Čala [-] , J. Kučera [-] , M. Paták [-] , T. Mičola [-]

J. Krajča [-] (62. D. Šeliga [-] ) - P. Velikovský [-] , T. Vítek [-] , M. Okénka [-] (40. J. Houšť [-] ) , J. Kolář [-] - J. Krhůtek [-] , T. Křenek [-] , P. Soška [-] (58. S. Červenka [-] ) , R. Korvas [-] - P. Dočkal [-] , M. Plechač [-] (62. R. Novotný [-] )

ŽK: 8. J. Král , 40. F. Kolařík , 52. V. Tichý , 90. M. Böhm - 44. J. Houšť .
Hráči zápasu: A. Jenček , A. Rudl - R. Korvas .