4.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Stříbro zapisuje druhou výhru v řadě!

0

Domácí po dvou porážkách na úvod soutěže zapisují po čtvrtém kole stejný počet výher. Hosté naopak podruhé v sezóně nezvládli pokutové kopy.

Sobotní parný podvečer svedl do vzájemného zápasu dva sousedy v tabulce. Před utkáním byl mezi oběma mančafty jednobodový rozdíl, který se přesně po utkání smazal. Oba celky jsou tak na pěti bodících a společně načínají druhou polovinu tabulky. Ale pojďme již k samotnému duelu. To počasí hodně ovlivnilo a téměř dvě stovky fanoušků, kteří si našli cestu přímo na stadion, toho v prvním poločase příliš neviděli. Hra byla z obou stran vyrovnaná a bez vážnějších příležitostí. Nepadla dokonce ani žádná žlutá karta, pouze hosté museli udělat jednu změnu v sestavě. Hlavní sudí Homr k prvním pětačtyřiceti minutám nic nenastavil a diváci, kteří zamířili za občerstvením, tak mohli pouze spekulovat, jestli padne branka alespoň ve druhé půli.

Ta začala hned v úvodu žlutou kartu na straně Žichovic, ale co je podstatnější, také gólem domácích. Po hodině hry totiž Pleško zatáhl balón, který se dostal až k Tomáši Bůžkovi a ten se zapsal do střelecké listiny. Stříbrský kanonýr se prosadil jako první ze svého týmu i v minulém kole. Velmi vyrovnané utkání však nakonec mělo vyrovnané i skóre. O dvacet minut později přišlo dlouhé autové vhazování, které Bálek ještě prodloužil před bránu, kde již číhal Robert Beneš, jenž poslal duel k penaltovému rozstřelu.

V něm byli úspěšnější domácí, kteří dokázali všech svých pět pokusů proměnit. A protože Žichovice hned dvakrát zaváhaly, padly jako v prvním kole s Chodským Újezdem v rozstřelu 3:5 a tentokráte celkově 1:2.

TJ Baník Stříbro
Kertys Jiří (TJ Baník Stříbro): „Viděli jsme nezáživné utkání, na kterém se podepsalo počasí. Celkově bylo velmi málo šancí. Soupeř nakopával balony, my se snažili hrát kombinačně, ale ani jedna cesta k vítězství nevedla.“

TJ Žichovice
Šiška Radim (TJ Žichovice): „Duel nebyl moc atraktivní, dá se říci, že se hrálo prakticky bez šancí. Zápas ovlivnilo i velké horko. My hráli dobře do obrany, ale neměli jsme kvalitu dopředu, takže jsme se moc neprosadili. Remíza je tedy asi zasloužená.“

Č. Dostál [-] - A. Mikulovský [-] , T. Bůžek [-] (74. D. Bláha [-] ) , T. Florus [-] , D. Tůma [-] , J. Kertys [-] (71. D. Vitoň [-] ) , L. Ulč [-] , J. Eliáš [-] , L. Pleško [-] , O. Pavlas [-] , R. Hřebík [-]

J. Landa [-] - J. Beneš [-] (32. J. Bálek [-] ) , J. Benedikt [-] , J. Malý [-] (78. J. Šimáček [-] ) , J. Frýzek [-] , M. Linhart [-] , M. Špírek [-] , R. Beneš [-] , R. Šiška [-] , L. Mourek [-] , P. Bálek [-]

ŽK: 46. M. Linhart , 54. J. Bálek , 90. M. Špírek .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: Homr Michal - ŠÁLKOVÁ Helena, VALENTA Martin.