4.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2020-2021

--

--

Markvartovice rozhodly ve druhém poločase

3
Souboj druhého a třetího týmu tabulky byl v neděli odpoledne k vidění na hřišti v Markvartovicích. Domácí tým přivítal mužstvo Michálkovic, které v minulém kole nadělilo svému soupeři 7 branek, a tak se čekal ofenzivní fotbal. „Dorazilo úctyhodných 200 diváků, což je na Městský přebor velice krásné číslo“, uznale pokyvoval hlavou předseda klubu Lukáš Václavčík a zároveň tímto děkuje divákům za projevený zájem o Markvartovický fotbal.

Bezbrankový poločas

Zápas začal v opatrném tempu, michálkovičtí začali ze zajištěné obrany a číhali na chyby domácí obrany. V 7. Minutě se ovšem do první šance utkání vřítil Karel Klos, přehodil gólmana Zimu, ale míč směřující do branky dokázal hostující obránce odklidit na poslední chvíli z brankové čáry. V průběhu první půle začal hřiště kropit déšť, hra se zrychlila a domácí si vypracovali ještě dvě tutovky. Zima ovšem zlikvidoval obě, ztroskotali na něm Klos i Bělan, a tak zamířili hráči do šaten za bezbrankového stavu. Stav 0:0 moc netěšil domácího lodivoda Rozhona, „nebylo to ono, byla tam spousta nepřesností z naší strany, na druhou stranu soupeř pozorně bránil“, podotkl trenér.

Markvartovice daly čtyři branky

Vstup do druhé půle vyšel našim klukům skvěle, běžela 49. Minuta, když se zjevil před michálkovickou svatyní Kremzer a efektivním zakončením nedal Zimovi šanci, 1:0. „Klíčový moment utkání“, shodli se oba trenéři. Hostující trenér Spisar litoval zahozené šance svých svěřenců, „ škoda, dát na 1:1, alespoň bychom dostali soupeře pod psychický tlak“. Tomuto momentu předcházela obrovská tutovka, sám na Zimu pelášil Müller, hezky obstřelil brankáře, ovšem s ním i levou tyč branky. 71. minuta přinesla na domácí kopačky přeci jen více klidu, nadýchaný centr Mariána Klose zužitkoval zkušeně Radek Bělan, 2:0. Třetímu gólu předcházela kuriózní situace, do pokutového území si to namířil Rzidký, míč zasekl, přičemž trefil ruku obránce ve skluzu, poté zvedl ruce směrem k sudímu Havlíkovi a dožadoval se penalty. Píšťalka sudího zůstala němá, tak plácl do balónu a ten k překvapení všech doputoval až do branky. Gólový účet zápasu uzavřela nádherná individuální akce Kremzera, který výstavní střelou pod břevno nedal michálkovickému brankáři šanci. Ačkoli vypadá výsledek 4:0 jednoznačně, z mého pohledu (redaktora) předvedli Michálkovice, že budou patřit do horních pater tabulky a budou trápit nejednoho soupeře.     Autor: David Balgar

TJ Sokol Markvartovice
R. Silber [-] - J. Rzidký [-] , D. Sedláček [-] , P. Sedláček [-] , T. Müller [-] , M. Klos [-] , K. Klos [-] , V. Horák [-] , P. Kremzer [-] , P. Kaizar [-] (46. R. Bělan [-] ) , T. Krumpholz [-]

FC SLAVIA Michálkovice
R. Zima [-] - T. Janírek [-] , J. Holeczy [-] , M. Botoš [-] , R. Slončík [-] - V. Paprota [-] , V. Bystroň [-] , J. Motyčka [-] , D. Valouch [-] - F. Tišler [-] , T. Quitt [-]

ŽK: 24. D. Valouch , 32. F. Tišler , 57. V. Bystroň , 73. T. Janírek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: HAVLÍK Přemysl - NĚMEC Jaroslav, BYSTROŇOVÁ Eleanor.