5.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Mochtínu těsná výhra zajistila třetí příčku!

0

Duel dvou nováčků soutěže, navíc týmů, které měly před vzájemným zápasem prakticky stejný bodový zisk, vyzněl lépe pro domácí, kteří si sice v závěru utkání zkomplikovali, nakonec ale vítězství slavit mohli.

Domácí měli do utkání lepší start a ten také dokázali gólově vyjádřit. Smolík překvapil hostující obranu krásnou ulicí na nabíhajícího Zdeňka Pláničku. Ten se řítil prakticky sám na Šimandla, který ještě jeho první pokus vyrazil, ovšem míč se šťastně na kopačku mochtínského fotbalisty vrátil a ten již na podruhé otevřel střelecký výčet utkání. Hosty inkasovaná branka nabudila, měli více míč na svých kopačkách, ale všemu chyběla finální fáze. Domácí navíc trpělivě vyčkávali na svou příležitost a ta přišla těsně před přestávkou. Zbyněk Smolík přijal ve vápně centr z pravé strany, kličkou se zbavil svého strážce, podobně si poradil i s brankářem soupeře a dodal svému týmu pohodlný náskok.

Druhá půle byl  v očekávání téměř stovky fanoušků, kteří si našli cestu přímo na stadion, zda-li jejich tým udrží vedení a posune se v tabulce na pozice nejvyšší. Vedení si Mochtín, který sice byl méně u balónu, celkem bez vážnější problémů pohlídal, přesto se drobný zádrhel vyskytl. V sedmaosmdesáté minutě Horní Bříza zahrávala standardní situaci, po které do vápna přilétl centr z levé strany a střídající Matěj Fišer ranou z první zadělal na drama. Více toho už ovšem hosté i přes sto dvaceti sekundové nastavení sudího Jílka nestihli a domácí se tak mohli radovat z dalšího vítězství.

TJ Sokol Mochtín
Toman Jiří (TJ Sokol Mochtín): „Hosté mají kvalitní mančaft. Přesto si myslím, že jsme první poločas hráli dobře, obrana zahrála super, přestože nám v ní chyběli tři hráči. Škoda, že za stavu 2:0 jsme neproměnili brejky. Pak nás soupeř potrestal, když hráli vabank. Jinak celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.“

SK Horní Bříza
Löffelman Martin (SK Horní Bříza): „My jsme byli snad devadesát procent hry na balónu, jenže po našich třech hrubých chybách dali domácí dva góly.“

P. Kodeš [-] - P. Švátora [-] , P. Staněk [-] , J. Štastný [-] , J. Cihlář [-] - T. Babka [-] , Z. Smolík [-] , Z. Toman [-] - Z. Plánička [-] (75. J. Pretzelmayer [-] ) , J. Čeleda [-] , J. Dolejš [-] -

L. Šimandl [-] - A. Lavička [-] , R. Šimice [-] , J. Sedlecký [-] - J. Němeček [-] (41. M. Fišer [-] ) , P. Malý [-] (46. M. Sudík [-] ) , M. Macháček [-] , P. Vaigl [-] - V. Čermák [-] (81. K. Příhoda [-] ) , P. Chocholatý [-] , V. Kožíšek [-]

ŽK: 54. J. Dolejš , 86. Z. Toman .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Jílek Aleš - LEGO Jan, HOMR Michal.