10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Jakubčovice těsně porazily Štěpánkovice

13

Jakubčovice vyhrály o jednu branku.

Štěpánkovice potvrdily zlepšenou formu i na horké půdě Jakubčovic, kde dokonce sahaly po remíze. Začátek sobotního zápasu ovšem patřil favoritovi, který chtěl prodloužit svou vítěznou sérii na devět utkání. Domácí se tentokrát trápili v koncovce, takže jim musela stačit trefa kapitána Schreiera z 9. minuty – 1:0. Vedoucí tým tabulky si následně vytvořil další dvě stoprocentní příležitosti, ale potřebnou pojistku nepřidal. Hosté se postupně vymanili z náporu soupeře, takže do kabin odcházeli za docela nadějného stavu. Ve druhé půli se dlouho nic zajímavého nedělo. Až čtvrthodinku před závěrečným hvizdem vyslal Husovský kupředu Grigarčíka, který chytře přehodil gólmana Bučka, ale balon zastavila tyčka. Radost Štěpánkovic po úspěšné dorážce Harazima pak zhatil zdvižený praporek rozhodčího signalizující ofsajd. V hektickém závěru oběma týmům pochodovaly nervy, které neudržel na uzdě hostující trenér Samson, protože slovně napadl rozhodčího Žáčka a vyfasoval červenou kartu. Jakubčovice tak po výhře nad Štěpánkovicemi zůstávají nadále v čele tabulky a stoprocentní.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - hrající trenér: Celý zápas se nám herně moc nevyvedl, ale kdybychom v prvním poločase proměnili aspoň něco ze tří 100% šancí, tak jsme mohli hrát v klidu. Tak byl zápas zbytečně nervózní až do konce, i když jsme soupeře k ničemu nepustili. Další prodloužení série a k tomu navíc nula vzadu potěší.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „V úvodní půlhodince měli domácí mírnou převahu. Byli více na míči a zaslouženě se ujali vedení, když dali gól po našem zaváhání na pravé straně. Pak jsme přežili ještě dvě velké šance soupeře a následně hra probíhala hlavně mezi šestnáctkami. Čtvrthodinku před koncem jsme mohli vyrovnat, ale Grigarčík trefil pouze tyčku. Katastrofální výkon podal rozhodčí, který zbytečně kouskoval hru.“

Z. Buček [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] (82. A. Pavelka [-] ) , J. Konrád [-] , K. Molnár [-] (65. R. Šaran [-] ) , T. Murin [-] (70. P. Šťastný [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-] , Z. Sommer [-]

M. Lukovics [-] - R. Krzisch [-] , J. Tomíček [-] , R. Heider [-] (74. F. Stromský [-] ) , D. Novák [-] - P. Grygarčík [-] - D. Harazim [-] (81. P. Benek [-] ) , J. Dluhoš [-] (68. L. Peterek [-] ) , R. Husovský [-] , M. Grigarčík [-] , M. Samson [-]