9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Ludgeřovice rozdrtily Bolatice

15

Ludgeřovice vyhrály o pět branek.

Ludgeřovice si na vlastním stadionu vyšláply na Bolatice, takže i nadále dýchají na záda vedoucím Jakubčovicím. V úvodní půlhodince ovšem debaklu hostů nic nenasvědčovalo. Bolatice dokonce zaměstnaly gólmana Hájka, když vyzkoušel jeho pozornost Chromečka. Vše zlomila až 37. minuta, kdy po rohu soupeře vyhodil Hájek balon na Zbořila, který nabral rychlost a našel ve vápně Martiníka. Domácí záložník pak vrátil míč Zbořilovi a ten netradičně hlavou otevřel skóre – 1:0. O chvíli později předvedl Pěntka pěknou narážečku s Fojtíkem a především krásnou ránu pod břevno – 2:0. Ludgeřovické fanoušky určitě potěšila také kombinace Fojtíka se Zbořilem, který si ovšem vylámal zuby na brankáři Kramářovi. Bolatice definitivně rezignovaly ve 47. minutě. Zbořil při standardní situaci načechral balon na volného Feketeho, který pohotově zvýšil na 3:0. Čtvrtý hřebíček do hostující rakve zatloukl Martiník. Zbořil rozehrál nakrátko roh a Martiník propálil houštinu těl před bezmocným Kramářem – 4:0. Tečku za zajímavým zápasem napsal Zbořil, když si necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem naběhl na kolmici Fojtíka a při sólovém nájezdu obelstil zkušeného Kramáře – 5:0. V bolatickém dresu se snažili zmírnit vysokou porážku Chromečka se Šulou, jenže recept na pozorného Hájka nenašli. Ludgeřovice tak pošesté v sezoně udržely čisté konto.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: : „Bolatice nehrály špatně, takže výsledek je pro ně dost krutý. My jsme sedmkrát trefili branku a vstřelili jsme z toho pět gólů. Konečně jsme byli efektivní. Hosté se snažili nakopávat dlouhé balony dopředu, ale my jsme si to docela pohlídali. Zvítězili jsme naprosto zaslouženě, když jsme měli chuť do fotbalu.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Do Bolatic jsme odjeli v hodně polepené sestavě, když dostali příležitost mladí kluci. Hned zkraje zápasu si navíc Šamárek otočil kotník. Přesto to bylo až do 35. minuty naprosto vyrovnané. Pak jsme ovšem dostali gól a úplně jsme se sesypali. Můžeme děkovat brankáři Kramářovi, že jsme neodjeli ještě s větším debaklem.“

T. Hájek [-] - D. Fekete [-] , D. Martiník [-] (55. V. Šafarčík [-] ) , D. Lischka [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (67. D. Rozhon [-] ) , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] (80. D. Hurina [-] ) , V. Polášek [-] , D. Nagy [-] , S. Kulig [-]