8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Soupeři si bod rozdělili

17

V Darkovičkách se urodila remíza.

Sobotní utkání mezi Darkovičkami a Mokrými Lazci se obešlo bez vítěze. Hned v úvodu na sebe upozornil hostující bomber Galvas, protože po akci Lukáše s Garbou nebezpečně hlavičkoval, ale domácí gólman Drobec se vytasil s vynikajícím zákrokem. Zákonitě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Surovec nezištně uvolnil Moravce, Mokré Lazce marně reklamovaly ofsajd a rychlík z Darkoviček nezaváhal – 1:0. Hosté dokázali reagovat až po přestávce. Ve 47. minutě poslal Košňovský přesnou kolmici na Galvase, který předstihl stopery a chytře přehodil Drobce – 1:1. O necelou čtvrthodinku později ovšem domácí Horváth přepadl ve vápně přes Harazina a tradiční exekutor penalt Turanský se opět nemýlil – 2:1. Darkovičky mohly soupeře definitivně zlomit při sólovém nájezdu Horvátha, který však pouze orazítkoval tyčku. Mokré Lazce tedy vycítily šanci a v závěru pořádně přitopily pod kotlem. Nejprve se dobře uvolnil Líbař, ale přepálil břevno. Poté se v solidní pozici neprosadil Lomozník, takže hosty spasila až trefa Galvase z 84. minuty. Líbař se znovu zbavil svého strážce a Galvas vměstnal míč nekompromisně pod víko – 2:2.

FK Darkovičky
Radim Karsten (trenér Darkoviček): ,,Mokré Lazce byly silnější na míči, když měly ve svém kádru několik rozdílových hráčů. Přesto jsme do soupeře na začátku bušili, dokonce jsme dali vedoucí gól, ale potom jsme úplně přestali hrát. Dá se říct, že jsme se po hřišti ploužili. Zklamali mě zkušení hráči, kteří si to měli v závěru uřídit. Úplně zbytečně jsme přišli o dva body.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „V Darkovičkách jsme měli vyhrát, protože jsme si vytvořili hodně šancí. Prvních patnáct minut jsme sice byli zalezlí, ale pak jsme dostali soupeře pod obrovský tlak. Bohužel nám to tam tentokrát nepadalo a navíc jsme dostali dva velice zajímavé góly. První inkasovaná branka padla z jasného ofsajdu a druhá z vymyšlené penalty. Proto musíme být za bod rádi.“

V. Drobec [-] - D. Horváth [-] , A. Hanus [-] , T. Kabich [-] , N. Andrýsek [-] , L. Moravec [-] , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , O. Diviš [-]

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , D. Líbař [-] , D. Exner [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , J. Harazin [-] , L. Poštulka [-] , R. Šimeček [-]

ŽK: 60. L. Poštulka .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: PORUBEK Václav - CHLEBOVSKÝ Bohumír, ROBENEK Bohumil.