6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Lazce vyhrály ve Štepánkovicích

14

Lazce vyhrály o dvě branky.

Mokré Lazce působily od úvodních chvil mnohem nebezpečnějším dojmem než domácí fotbalisté. Nejprve šli do slibného přečíslení Galvas s Líbařem, který ovšem pokazil finální přihrávku. Poté odcentroval z křídla Garba, jenže Lukáš se obrovské šance zalekl. Ve22. minutě už hosté slavili. Harazim vyvezl balon dopředu, Wojnar vydláždil typickou českou uličku pro Galvase a ten potvrdil pověst kanonýra – 0:1. Další branky měli na kopačkách Líbař s Lukášem. Také Štěpánkovice však dokázaly občas zazlobit. Na tribuně to zašumělo zklamáním při hlavičce Husovského, který nezužitkoval pěkný centr Stříbného. Potlesk domácích fanoušků si dále vysloužil Samson, když krásnou ranou protáhl gólmana Kovalíka. Po přestávce uviděl Dluhoš ve vápně Husovského, který ovšem znovu správně nesešteloval mušku. Štěpánkovicím definitivně srazila vaz 60. minuta. Galvas předal míč Wojnarovi, po jehož ostrém centru se prosadil Šimeček – 0:2. Třetí ránu mohl domácím uštědřit Lukáš, jenže zahodil sólový nájezd. V závěrečné čtvrthodince dvakrát selhal střídající Lomozník. Nejprve mohl přihrát úplně volnému Galvasovi, ale místo toho zavřel oči a vypálil mimo tři tyče. Zanedlouho si Lomozník počíhal na precizní pas Lukáše, balon se mu však zamotal mezi nohama.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Byl to zápas spíše průměrné úrovně. My jsme si v prvním poločase vypracovali asi tři slibné příležitosti, ale nic jsme z nich nevytěžili. Do vedení se tedy dostal soupeř, který byl efektivnější v koncovce. Oba obdržené góly padly po podobných akcích, když přišla přihrávka mezi stopery a už jsme to nedokázali zachytit.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Ze zápasu jsme měli trošku obavy, ale nakonec jsme to zvládli celkem s přehledem. Kdybychom proměnili aspoň polovinu našich šancí, tak by to skončilo debaklem. Už po prvním poločase jsme mohli vést čtyřgólovým rozdílem. Po přestávce navíc Štěpánkovicím úplně odešel střed hřiště, takže jsme několikrát běželi sami na gólmana.“

M. Tomíček [-] - P. Grygarčík [-] , J. Smažík [-] , M. Samson [-] (74. P. Benek [-] ) , R. Krzisch [-] (68. J. Dluhoš [-] ) , M. Grigarčík [-] (64. D. Harazim [-] ) , J. Tomíček [-] , R. Husovský [-] , L. Stříbný [-] (61. F. Stromský [-] ) , M. Liška [-] (79. J. Machala [-] ) , D. Mosler [-]

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] (80. K. Lomozník [-] ) , P. Galvas [-] (90. D. Benda [-] ) , A. Černohorský [-] (66. A. Hiemer [-] ) , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (74. D. Exner [-] ) , J. Harazin [-] , L. Poštulka [-] , R. Šimeček [-]

ŽK: 85. P. Galvas , 88. D. Líbař .
Počet diváků: 158. Rozhodčí: BERAN Jan - PICMAUS Jiří, STARÝ Matyáš.