6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Ludgeřovice kradly v Darkovičkách

13

Ludgeřovice vyhrály o tři góly nad Darkovičkami.

Atraktivní hlučínské derby ovládly Ludgeřovice, které se radovaly hned v 5. minutě, ale poněkud předčasně. Po prudkém centru Zbořila si sice domácí vstřelili učebnicového vlastence, jenže rozhodčí mávali ofsajd. Ludgeřovice nakročily za cenným vítězstvím deset minut před přestávkou. Zbořil narýsoval krásnou kolmici mezi stopery pro Fojtíka, který zachoval chladnou hlavu – 0:1. Darkovičky se spoléhaly zejména na nebezpečné standardní situace, kdy musel několikrát předvést své kvality hostující gólman Hájek. Především jeho zákrok po rohu Turanského a hlavičce Hanuse byl excelentní. V samém závěru první půle zatáhl míč po levém křídle Zbořil, po jehož centru dokázal Mudroch překonat brankáře Drobce – 0:2. Zkraje druhé půle se Zbořil postavil k zajímavé standardní situaci a orazítkoval břevno. Darkovičky mohly alespoň korigovat zásluhou Horvátha, který po chybě Pěntky pelášil úplně sám na Hájka, ale ten ho vyčapal. Gólový účet tedy zápasu vystavil až Martiník, když předtím rychlonohý Fekete po hrubce Adamčíka utekl svému strážci a naservíroval míč Martiníkovi doslova na zlatém podnose – 0:3. O poslední slovo se v samém závěru přihlásil střídající Lischka. Mudroch si nejprve krásně narazil balon s Rozhonem a našel ve vápně Lischku, který pohotovou dělovkou málem přelomil tyčku. Ludgeřovice tak ani v pátém soutěžním utkání neinkasovaly, což je opravdu obdivuhodná bilance.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Začátek zápasu byl hodně nervózní, takže se třicet minut na hřišti nic nedělo. My jsme pak mohli dvakrát udeřit ze standardní situace, ale bohužel nám to tam nespadlo. Pak se nám navíc zranil Lindovský a než jsme stačili vystřídat, tak jsme v deseti lidech inkasovali. Po přestávce jsme se snažili utkání zdramatizovat, jenže potom jsme udělali další chybu a bylo hotovo. Ludgeřovice byly běhavější, důraznější a silnější na míči.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Byli jsme lepším mužstvem. Darkovičky nám zatápěly pouze dobře nacvičenými standardkami, když nás v prvním poločase dvakrát podržel gólman Hájek. Jinak si skoro nic nevytvořily. My jsme dobře začali, když nám nejprve neuznali gól, ale nás to nezastavilo a před přestávkou jsme vstřelili dvě branky. Ze zápasu jsme měli docela strach, takže teď musíme být spokojeni.“

V. Drobec [-] - D. Horváth [-] (82. R. Kempný [-] ) , A. Hanus [-] , T. Kabich [-] , N. Andrýsek [-] (61. M. Gai [-] ) , L. Moravec [-] (46. J. Podžorski [-] ) , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] (74. D. Bochňák [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-] (37. O. Diviš [-] )

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] (75. V. Šafarčík [-] ) , D. Fekete [-] (80. D. Rozhon [-] ) , M. Pěntka [-] (70. D. Lischka [-] ) , J. Mudroch [-] , L. Fojtík [-] (87. J. Kolenko [-] ) , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , S. Kulig [-] , D. Nagy [-]

Počet diváků: 140. Rozhodčí: ČUBA Daniel - CHÝLEK Martin, PODRACKÝ Pavel.