5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Bolatice přehrály Chlebičov

32. J. Šula , 42. J. Šula , 65. J. Šula , 75. D. Skroch - 68. A. Korbel , 72. A. Korbel
21

Bolatice vyhrály o dva góly.

Nedělní střetnutí mezi Bolaticemi a Chlebičovem mělo vysokou úroveň, takže fandové se v ochozech určitě nenudili. Sled zajímavých momentů načal hostující Koneczný, který zazdil sólový nájezd. V domácím dresu na sebe upozornil Sikora, který po asistenci Aleše Baránka ztroskotal na brankáři Mrázkovi, což se pak opakovalo po rohu Šuly a hlavičce Gaidy. Skóre se poprvé měnilo ve 32. minutě. Po centru Chromečky zahrál nešťastně rukou Kolig a pokutovým kopem nepohrdl Šula – 1:0. O deset minu později utekl po křídle Skroch a nabil Šulovi, který vměstnal balon nekompromisně pod břevno – 2:0. Začátek druhé půle orámovala příležitost Chromečky a výborný zákrok Mrázka. V 65. minutě zkompletoval hattrick agilní Šula, když předtím kvalitně zakombinovali Chromečka s Petrem Langerem – 3:0. Zdálo se být předčasně vymalováno, ale borci z Chlebičova měli trošku jiný názor. Nejprve zakroutil veterán Sedláček centr na zadní tyčku, kde ve vzduchu úřadoval Korbel – 3:1. Korbel byl stále při chuti, což jasně ukázal po přesném pasu Moši, protože pořádně zdramatizoval vývoj zápasu – 3:2. Bolatice se tak uklidnily až čtvrthodinku před koncem, kdy při smrtícím kontru si výtečně vyhověli Chromečka se Skrochem, který zvýšil náskok domácích na 4:2.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Dost velké problémy nám dělali útočníci Chlebičova. Bylo důležité, že nám to tam dneska padalo. Samozřejmě jsme si to ale úplně zbytečně zkomplikovali, když soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Místo jasné výhry jsme se třepali. Jinak musím říct, že to byl nadprůměrný zápas, který se musel divákům líbit.“

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Myslím si, že výsledek moc neodpovídá průběhu zápasu, kterému by více slušela remíza. Je velká škoda, že hned v první minutě neproměnil Koneczný samostatný nájezd. Pak jsme navíc inkasovali z penalty, kterou signalizoval pomezní rozhodčí. Do šaten jsme šli za stavu 2:0, ale po přestávce jsme to ještě dokázali zdramatizovat. Hrálo se ve vysokém tempu.“