5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Kravaře porazily Darkovičky

21

Kravaře vyhrály o tři branky.

Kravaře si na domácím stadionu poradili s Darkovičkami, i když začátek zápasu jim moc nesedl. Nejprve zahodil rychlonohý Pavelek sólový nájezd a potom navíc hrubě chyboval Ferenz, když namazal míč Turanskému – 0:1. Domácí ovšem přispěchali s brzkou odpovědí. Baranek obdržel balon od Těžkého a chytře přehodil gólmana Drobce – 1:1. Hosté mohli reagovat díky Horváthovi, který se však velké šance zalekl. Pár vteřin před přestávkou se fanouškům servíroval výsledkový obrat, když si Barcal naskočil na roh Těžkého a nekompromisní hlavičkou upravil na 2:1. Krátce po výměně stran se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži kravařský Peterek a Darkovičky musely dohánět dvoubrankové manko – 3:1. Mírný závan bodové naděje přišel v 51. minutě. Horváth odvážně vnikl do šestnáctky, kde ho sundal dorostenecký gólman Sukeník a Turanský se z penalty většinou nemýlí – 3:2. Domácí se ovšem o hubený náskok nestrachovali, když ho do závěrečného hvizdu zdvojnásobili. V hlavní roli figuroval Baranek, který se nejprve báječně uvolnil v šestnáctce a zvýšil na 4:2. V 81. minutě Baranek završil hattrick, když stál na konci hezké kombinační akce Pavelka s Těžkým – 5:2. Kravaře tak i nadále v tabulce šlapají na paty vedoucím Jakubčovicím.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Myslím si, že výsledek moc neodpovídá průběhu zápasu, kterému by více slušela remíza. Je velká škoda, že hned v první minutě neproměnil Koneczný samostatný nájezd. Pak jsme navíc inkasovali z penalty, kterou signalizoval pomezní rozhodčí. Do šaten jsme šli za stavu 2:0, ale po přestávce jsme to ještě dokázali zdramatizovat. Hrálo se ve vysokém tempu.“

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Prohráli jsme naprosto zaslouženě, když jsme podali odevzdaný výkon. Kravaře byly lepší ve všech herních činnostech, nejen rychlostně a technicky, ale i soubojově. Začátek přitom nebyl špatný, protože jsme se po chybě domácí obrany dostali do vedení. Soupeř ale ještě do přestávky skóre otočil a pak už jsme se nedokázali dotáhnout.“

D. Kurka [-] (33. V. Tomíček [-] ) - J. Tesařík [-] , R. Baranek [-] (87. P. Kupka [-] ) , V. Těžký [-] , E. Peterek [-] (84. F. Kotzur [-] ) , L. Kupka [-] (77. J. Ohřál [-] ) , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] , K. Nestroj [-] (33. R. Sukeník [-] ) , M. Pavelek [-] , J. Barcal [-]

V. Drobec [-] - D. Horváth [-] , A. Hanus [-] , T. Kabich [-] (86. D. Bochňák [-] ) , N. Andrýsek [-] , K. Surovec [-] (60. L. Moravec [-] ) , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] (86. O. Diviš [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 54. L. Kupka , 58. R. Baranek - 43. P. Buchvaldek , 61. N. Andrýsek , 65. D. Horváth , 72. P. Turanský .
Počet diváků: 336. Rozhodčí: JANTOŠ Pavol - DYTKO Gustav, STARÝ Matyáš.