4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Ludgeřovice vyloupily Štěpánkovice

17

Ludgeřovice vyhrály o dva góly.

Štěpánkovice sice ukázaly proti Ludgeřovicím velké výkonnostní zlepšení, ale předvedly notně vychýlenou mušku. Začátek zápasu si ovšem přisvojili hosté, kteří hned po dvaceti vteřinách zásluhou Nagyho orazítkovali tyčku. Ukazatelem skóre tedy pohnul až Zbořil, když se po asistenci Mudrocha uvolnil uvnitř šestnáctky a překonal gólmana Lukovicse – 0:1. Za okamžik si Pěntka naskočil na roh Fojtíka a donutil Lukovicse k vynikajícímu reflexivnímu zákroku. Před přestávkou však zle kousali také domácí borci, kteří si vybrali i pořádný kopec smůly. Nejprve napřáhl zpoza velkého čtverce Husovský a rozezvonil tyč. Zanedlouho Husovský uviděl na malém vápně volného Stříbného, který nepochopitelně hlavičkoval nad břevno. A do třetice selhal Grigarčík, jehož chytrý lob vyškrábl brankář Hájek konečky prstů na horní tyčku. Druhou půli otevřela ukázková spolupráce mezi Fojtíkem a Pěntkou, který sice přelstil Lukovicse, jenže praporek pomezního rozhodčího signalizoval ofsajd. Pak se ovšem Ludgeřovice zatáhly do defenzivní ulity, za což mohly pykat. Největší tutovku Štěpánkovic zavraždil Husovský, když pohořel na výborném Hájkovi. Favorit si tedy zhluboka oddechl až v 84. minutě. Polášek se na půlce hřiště šikovně zbavil obránce a nadějné přečíslení vyřešil nesobeckým pasem na bombera Zbořila – 0:2.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Náš výkon šel oproti předchozím zápasům nahoru, ale body stále nemáme. Byl vidět značný kvalitativní, když jsme si určitě nezasloužili odejít bez bodů. Vytvořili jsme si výborné šance, ale žádnou z nich jsme bohužel neproměnili. Soupeř nám dal dva góly do otevřené obrany.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Nebylo to vůbec jednoduché utkání, když by zápasu zřejmě více slušela remíza. Diváci se určitě nenudili, protože to byl koncert zahozených šancí. Štěpánkovice měly ještě větší tutovky než my, ale gólman Hájek je vychytal a tentokrát se k nám přiklonilo i štěstí.“

M. Lukovics [-] - D. Mosler [-] , D. Novák [-] , R. Husovský [-] , M. Samson [-] (75. P. Benek [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] (60. F. Stromský [-] ) , L. Stříbný [-] (65. R. Krzisch [-] ) , M. Liška [-] (70. J. Machala [-] ) , J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] (65. J. Dluhoš [-] )

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , D. Fekete [-] , M. Pěntka [-] (62. S. Kulig [-] ) , K. Jiříček [-] (90. D. Rozhon [-] ) , J. Mudroch [-] (89. R. Koval [-] ) , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] (86. V. Šafarčík [-] ) , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 40. M. Samson , 69. J. Smažík , 84. J. Tomíček - 43. M. Pěntka , 53. T. Hájek , 75. J. Mudroch .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: DVOŘÁK Martin - VIDLIČKA Daniel, BERAN Jan.