2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Stará Bělá vysoko vyhrála nad Slavkovem

15

Stará Bělá vyhrála o čtyři branky.

Fotbalisté Slavkova schytali po úspěšné letní přípravě pořádný direkt. Zkraje zápasu přitom třímali v rukou dirigentskou taktovku, když dokonce novic Urban dopravil míč do sítě, jenže mával se ofsajd. Posila z Jakartovic si spravila chuť v 18. minutě. Palkovič adresoval Urbanovi výborný pas a Urban balon chytře dloubnul přes gólmana Preisnera – 1:0. Po občerstvovací pauze ovšem Obludník nedůrazně odkopl míč pouze ke Kožíkovi, po jehož přesném pasu se prosadil Doležal – 1:1. Těsně před přestávkou putoval balon přes Palkoviče a Obludníka k Urbanovi, který sice znovu obelstil Preisnera, jenže na brankové čáře úřadoval jeden z hostujících zadáků. Ve druhém poločase Slavkov sehrál tragikomické představení, v němž se popravil vlastními chybami. Nejprve se mezi sebou nedohodli Marek s gólmanem Košárkem a rychlonohý Kožík trestal – 1:2. Staré Bělé narostla křídla, zatímco domácí šlapali na trávníku vodu. V 52. minutě vystihl Vidiševský příšernou rozehrávku Gračanina a nesobecky vyzval ke skórování kapitána Pytlíka – 1:3. O chvíli později hrubě chyboval Cahel a Vidiševský ještě s přispěním vracejícího se Obludníka zvýšil na 1:4. Poslední hořkou pilulku domácí spolkli v 81. minutě. Tentokrát se dopustil obrovské minely Hendrych a Richtár ukončil vraždění slavkovských neviňátek – 1:5.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase jsme ještě dokázali celkem slušně kombinovat a hlavně se nám chtělo běhat. Nejprve nám sice neuznali gól kvůli ofsajdu, ale pak už jsme se zásluhou Urbana prosadili. Hodně nás ovšem zaskočila vyrovnávací branka, po které jsme se sesypali. Soupeř byl velmi kvalitní, ale my jsme mu to hodně usnadnili, protože jsme dělali strašné chyby. Zklamal mě přístup mladých hráčů, kteří to odchodili. Byl to nejhorší zápas za dobu mého působení na lavičce Slavkova.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Chtěli jsme vstoupit do sezóny vítězně a to se nám podařilo. I tak to byl velmi těžký zápas. V první půlhodině nás soupeř zatlačil a ujal se vedení. Nás nakopl gól na 1:1. Ve druhé půli jsme hráli solidní fotbal, dávali jsme góly a soupeř odpadl.

P. Košárek [-] - D. Cahel [-] , R. Hendrych [-] , R. Urban [-] (82. M. Frey [-] ) , D. Gračanin [-] (64. K. Kurka [-] ) , K. Palkovič [-] (74. D. Marek [-] ) , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , T. Marek [-] (52. J. Borunský [-] ) , J. Gloga [-] (35. J. Král [-] ) , J. Obludník [-]

T. Preisner [-] - J. Vidiševský [-] (74. M. Kusyn [-] ) , P. Firášek [-] (35. J. Petrovský [-] ) , D. Kožík [-] , P. Doležal [-] , O. Malík [-] (85. T. Janáč [-] ) , M. Richtár [-] , O. Pytlík [-] , A. Akritidis [-] , M. Wendtner [-] , T. Brezovský [-] (79. J. Kačer [-] )

Počet diváků: 150. Rozhodčí: SEIDLER René - TOMŠÍK Zbyněk, HRŇA Petr.