2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Ludgeřovice jasně vyhrály na Slovanu

14

Slovan hostil Ludgeřovice.

Ludgeřovice během léta solidně posílily mužstvo, které hned v úvodním soutěžním kole naznačilo velké možnosti. Hosté od začátku tlačili na pilu, když hrozili především z nebezpečných standardních situací, které Slovan přežil jen s notnou dávkou štěstí. Do zaslouženého vedení se Ludgeřovice dostaly v 18. minutě. Jiříček centroval a uvnitř šestnáctky se nejlépe zorientoval snajpr Zbořil – 0:1. Těsně před přestávkou se navíc zbytečně vyfauloval ostravský Sýkora, takže Ludgeřovice hrály přesilovku. Početní výhodu poprvé zužitkovaly ve 48. minutě. Pověst kanonýra znovu potvrdil Zbořil, když při dalekonosném trestňáku nachytal na hruškách mladého gólmana Sleczku – 0:2. Na časomíře poté naskočila 67. minuty, kdy Zbořil zkompletoval hattrick. Fojtík mu šikovně sklepl balon proti noze a Zbořilova levačka opět zafungovala – 0:3. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem hosté totálně rozebrali domácí defenzivu. Nagy se nejprve vydal na útočný výlet, Fojtík nesobecky nabil Feketemu, který měl značně usnadněnou úlohu – 0:4. Slovan tak v domácím prostředí schytal nepříjemný výprask.

TJ Slovan Ostrava
Roman Trojan (hráč): Do utkání jsme šli s tím, že přijel velice kvalitní soupeř, první poločas jsme se soupeřem, i když měl převahu, jakžtakž drželi krok, avšak ovlivnilo nás určitě vyloučení, které bylo zbytečné a to vlastně zápas rozhodlo, druhý poločas to bylo spíše z naší strany běhání bez míče. Soupeř držel míč a přidal další branky. Skvěle hrál útočník Zbořil, který nám dal hattrick.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: Od první minuty jsme na soupeře vletěli. Zahustili jsme střed hřiště, takže Slovan pouze nakopával dlouhé míče dopředu. Uklidnili jsme se vedoucím gólem a pak nám samozřejmě pomohlo vyloučení soupeře. Domácí se už potom nezmohli na jakýkoliv odpor. Klidně jsme mohli zvítězit ještě vyšším rozdílem.“

F. Sleczka [-] - T. Lindovský [-] (72. M. Krištof [-] ) , T. Pastrňák [-] (83. J. Musil [-] ) , J. Toma [-] , R. Trojan [-] (79. J. Trebatický [-] ) , M. Pudil [-] , N. Sýkora [-] , T. Kaventa [-] , M. Saidi [-] (69. P. Urbánek [-] ) , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-]

T. Hájek [-] - M. Pěntka [-] (60. J. Mudroch [-] ) , K. Jiříček [-] , L. Fojtík [-] , D. Fekete [-] (77. V. Šafarčík [-] ) , D. Zbořil [-] (81. R. Koval [-] ) , D. Martiník [-] (72. D. Rozhon [-] ) , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , J. Němec [-] (69. S. Kulig [-] ) , D. Nagy [-]

ŽK: 41. N. Sýkora , 62. M. Saidi - 38. D. Martiník , 58. J. Němec . ČK: 43. N. Sýkora .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: PETROŠ Radim - DUDA Radim, KOVAŘIK Ondřej.