6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Penalta z 95. minuty rozhodla o výhře Fulneku na Pustou Polomí

90. J. Šesták (p.)
12

V 6. kole hostil Fulnek celek z Pusté Polomi.

První půle bez branek

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Fulnekem a Pustou Polomí. Hosté přijeli do Fulneku jako ještě jedno z neporažených mužstev. Fulnek je ale doma poměrně silný a určitě si na svého soupeře věřil. Ze začátku to vypadalo jen na vzájemné oťukávání, kdy si ani jeden z celků nedokázal vypracovat větší příležitost. To se změnilo až po dvaceti minutách hry, kdy Frank předložil míč Rodkovi do skvělé pozice, ale jeho střelu dokázal na brankové čáře obránce vyhlavičkovat do bezpečí. Poté se osmělili i domácí fotbalisté. Nejvíce tropili problémy hostům především ze standardních situací, ale nedokázali je dotáhnout do úspěšného konce. V první půli se tedy především hrálo mezi oběma vápny a až na jednu stoprocentní příležitost to bylo utkání velice chudé na gólové šance.

Rozhodla penalta v páté minutě nastavení

Ve druhé půli hosté začali hrát ve větším klidu a přebrali otěže zápasu. V dobré příležitosti nedosáhl na centr Potůčka Frank. V další obrovské příležitosti se objevil po akci Blokšy, který si to dal s Kludkou, jenž přihrál na Pompa. Ten prostrčil míč na Kudělu, který našel volného Drozda, jenž pohotovou střelou pořádně zaměstnal Charváta a ten musel předvést skvělý zákrok. Dlouho to vypadalo, že se nakonec v zápase nedočkáme ani jediné branky. Vše se ale změnilo v nastavení. V 95. minutě prostrčil Černín zleva míč do vápna na Šestáka, který si jej těsně před Hradským píchl před sebe a byl faulován. Sám zfaulovaný Šesták se postavil k nařízenému pokutovému kopu. Míč poslal k levé tyči, a i když si na něj Minařík sáhl, nedokázal jej vytlačit mimo bránu – 1:0.

Fulnek vyhrál třetí domácí utkání v řadě. Pustá Polom utrpěla první porážku v sezóně.