6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Petřvald gólem v nastavení urval nad Českým Těšínem tři body

13

V 6. kole hostil Petřvlad na Moravě celek z Českého Těšína.

První půle bez branek

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Petřvaldem a Českým Těšínem. Petřvaldu se na domácí půdě zatím nesmírně daří, zatím neprohrál jediné utkání a v minulém kole obral o body favorizovaný tým z Bílovce. Český Těšín na tom tak dobře není a má šňůru čtyř utkání bez výhry. Hosté přijeli s taktikou bránit a využívat chyb domácího týmu. Petřvald jasně ovládl první půli, ale branku nedokázal vstřelit. Domácí fotbalisté se dostali do minimálně čtyř větších šancí, ale ani po jedné se skóre neměnilo.

Rozhodnutí přišlo až v nastavení

Ve druhém poločase to vypadalo podobně. Hráči Petřvaldu byli více na míči, předváděli pohledné kombinační akce. A konečně se také dočkali branky. V 64. minutě ukázali svůj um při kombinaci na pravé straně, kdy se na jeden dotek dostali po pravé straně až do vápna, odkud přišel centr z hranice vápna na pětku, kde si sběhl Fendrich a hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Pechovi šanci – 1:0. Poté ožili i hosté, protože pokud pomýšleli na body, museli změnit svůj přístup. Domácí se více zatáhli a Český Těšín si dokázal vyvinout tlak, který nakonec skončil vyrovnávací brankou. V 77. minutě nacentroval z levé strany do vápna Siekiera na Folwarcznyho, který hrudí sklepl míč na šestnáctku ideálně na volej Šiškovi, který pravačkou vymetl pravé víko – 1:1. Když už vše směřovalo k dělbě bodů, přišla akce domácích v nastaveném čase. V 91. minutě se prodral mezi obráncemi na pravé straně Jiří Huvar, centrem našel na zadní tyči Fendrich, který míč sklepl na střed malého vápna k osamocenému Palatickému, který nabídnutou šancí nepohrdl – 2:1.

Petřvald tak doma opět úspěšný. Český Těšín natáhl šňůru bez výhry.