5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

19. A. Liberda , 26. A. Liberda , 31. A. Liberda (p.) , 36. A. Liberda , 45. R. Badura
16

V pátém kole hostila Bystřice celek z Čeladné.

Všech pět branek padlo v první půli

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Bystřicí a Čeladnou. V 7. minutě se dostal k hlavičce po centru z rohové kopu Baron, ale z malého čtverce branku přestřelil. V 9. minutě to z dálky zkusil Buryan, ale pouze poslal míč do rukavic připraveného Šráčka. Ve 12. minutě dostal přihrávku do křídla Badura a z úhlu prověřil gólmana. V 18. minutě to zkusil z velké dálky Kocián a jeho střela měla dobré parametry, ale skončila těsně nad vinklem. V 19. minutě vyrazil Šráček střílený centr z pravé strany pouze k nohám Liberdy, který nekompromisně poslal míč do sítě – 1:0. Ve 25. minutě si navedl míč na střelu Chýlek a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle Galusikovy branky. Následná střela Váni po rohovém kopu skončila v rukavicích brankáře. Ve 26. minutě našel milimetrovým pasem Baron Liberdu. Ten si míč navedl do vápna a lobem na zadní tyč nedal Šračkovi šanci – 2:0. Ve 30. minutě dostal přihrávku doprava Liberda a jeho pokus skončil na pravé tyči. Ve 31. minutě poslal Chýlek ve vápně k zemi Barona a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil Liberda a střelou k levé tyči zkompletoval hattrick – 3:0. Ve 34. minutě vyslal dalekonosnou ránu Kocián, avšak jeho pokus skončil vedle levé tyče. O minutu později na druhé straně pálil po centru z pravé strany na rohu malého vápna Badura do boční sítě. Ve 36. minutě nacentroval do vápna z vlastní poloviny Králíček, kde si míč zpracoval na prsa Baron a přiklepl míč Liberdovi, který střelou z šestnáctky vymetl levou šibenici – 4:0. Ve 44. minutě se dostal ke střele z pravé strany Pilch, ale vysoko přestřelil. Ve 45. minutě se odražený míč dostal k Badurovi, ten si jej navedl na levou nohu a zpoza šestnáctky zamířil přesně k levé tyči – 5:0.

Druhá půle branku nepřinesla

Ve 48. minutě po rychlé rozehrávce přímého kopu vystřelil pět metrů za vápnem Liberda na přední tyč, ale Šráček jeho pokus zneškodnil. V 64. minutě se odrazil míč k Baron a ten z pětadvaceti metrů vystřelil pouze doprostřed na připraveného Šráčka. O minutu později vystřelil za šestnáctkou Kantor. Šráčkovi míč vypadl a dostal se k němu Zoubek, který brankáře dokázal přelobovat, ale zastoupil ho obránce na brankové čáře a míč vykopl. Několik dalších nepříjemný šancí Bystřice brankou neskončily. V 73. minutě střela Zoubka těsně minula levé víko. Mnoho střel končilo v rukavicích připraveného Šráčka. Čeladná se dostávala do šancí hodně sporadicky. V 85. minutě zahrával přímý kop z dobrých třiceti metrů Baron a jeho střela k pravé tyči nadělala Šráčkovi potíže.

Bystřice si tak doma připsala další výhru. Čeladná venku stále bez bodů.