5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Pustá Polom nadělila Dolním Datyním pětku

15

V 5. kole hostila Pustá Polom celek z Dolních Datyní.

Domácí šli do tříbrankového vedení, hosté se prosadili až v závěru

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Pustou Polomí a Dolními Datyněmi. Již od začátku měli více ze hry domácí fotbalisté. V 17. minutě našel skvěle načasovanou přihrávkou Plhák Rodka, který s klidem překonal Klimszu – 1:0. Ve 36. minutě si navedl míč k centru Vítek. Jeho pas do šestnáctky si našel na zadní tyči Galus a poslal jej do sítě – 2:0. Ve 43. minutě Rodek utekl po pravém křídle a následně našel v dobré pozici Mrázka, který míč doklepl do brány – 3:0. Vzápětí však přišlo zkorigování výsledku. V 44. minutě se Gistinger dostal za obranu a vstříc Muczkovi se zachoval jako správný kanonýr a s přehledem míč zasunul do branky – 3:1.

Všechny branky padly v závěrečné patnáctiminutovce

Ve druhé půli se dlouho čekalo na branku, a nakonec přišly dokonce tři přesné zásahy. V 74. minutě utekl Galus po levé straně hřiště, odkud poslal míč do vápna na ostříleného Mrázka, který si s touto nabídnutou příležitostí věděl rady – 4:1. V 84. minutě se podruhé v zápase prosadili hosté. Zaváhání Galuse v obranné činnosti přetavil Greger v branku svého týmu – 4:1. Poslední slovo ale měli opět domácí hráči. V 88. minutě se balón dostal až k dobíhajícímu Kludkovi, který kolínkem rozvlnil síť za zády Klimszy – 5:1.

Pustá Polom si tak připsala i při svém třetím domácím účinkovaní tři body. Dolní Datyně zůstávají bez bodu.