5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Petřvald zaskočil Bílovec

15

V pátém kole hostil Petřvald celek z Bílovce.

Petřvald se ujal vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Petřvaldem na Moravě a Bílovcem. V úvodních minutách přejali iniciativu hosté z Bílovce, kteří přijeli k nováčkovi jako jasný favorit. Domácí již od začátku hráli z hlubokého bloku a hráli především na rychlé brejky. Hosté dobývali svého soupeře, ale gól ne a ne vstřelit. A tak se toho ujali domácí. Ve 22. minutě se po přímém kopu dokázal prosadit Uhlíř – 1:0. Bílovec nadále svého soupeře tlačili, ale mladíkům chyběla potřebná trpělivost v zakončení, a tak první půle skončila pro domácí nejlépe, jak jen mohla. V další velké šanci se objevil Jiří Huvar, ale vedení domácích nenavýšil.

Bílovec dokázal jen vyrovnat

Ve druhé půli se obraz hry vůbec nezměnil. Petřvald opět hrál v hlubokém boku, ale tentokráte jim to dlouho nevydrželo a obranný val byl prolomen. V 53. minutě se o to postaral, kdo jiný, než Střelec – 1:1. Když už to vypadalo, že se hostům po vyrovnávací brance rozvážou nohy a začnou hrát s větším klidem, tak to spíše bylo ještě horší. Bílovci se moc nevedlo. Hodně míčů hráči zbytečně ztráceli a celkově nebyla ani hra moc pohledná. Do konce zápasu nedokázal ani jeden z týmů vstřelit rozhodující branku, tudíž se body dělily.

Petřvald tak zaskočil svého soupeře a vybojoval cenný bod. Bílovec podruhé v sezóně ztratil body.

FK Petřvald na Moravě
M. Polášek [-] - M. Rulíšek [-] , T. Fendrich [-] (70. J. Macíček [-] ) , E. Talián [-] , D. Augustýnek [-] , J. Huvar [-] (90. R. Šinagl [-] ) , L. Uhlíř [-] (89. J. Musil [-] ) , M. Palatický [-] (77. D. Novák [-] ) , J. Ciesarík [-] , R. Huvar [-] , M. Hýl [-]

FC Bílovec
R. Jaška [-] - M. Socha [-] , P. Střelec [-] , M. Mikuš [-] (46. M. Raszyk [-] ) , V. Mozol [-] , M. Limanovský [-] (63. M. Telnar [-] ) , O. Pavlík [-] , D. Dybal [-] , A. Dluhoš [-] (46. Z. Dresler [-] ) , J. Tomášek [-] (57. T. Socha [-] ) , O. Cverna [-]

ŽK: 35. J. Huvar , 42. R. Huvar , 62. D. Augustýnek - 33. O. Pavlík , 67. P. Střelec .
Hráči zápasu: L. Uhlíř .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - FRYČ Lukáš, FARNIK Lukáš.