5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Háj udržel vedení a zvítězil nad Oldřišovem

15

V pátém kole hostil Háj celek z Oldřišova.

Háj se ujal dvoubrankového vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Hájem ve Slezsku a Oldřišovem. Hned v 1. minutě se dostal ke střele z úhlu Kubalák, ale jeho pokus k pravé tyči dokázal Bartoš s klidem lapit. V 7. minutě se odražený míč dostal ke Kurkovi, který pod tlakem z hranice penalty branku přestřelil. Ve 12. minutě nesedl míč Eršilovi, který v dobré pozici z voleje zamířil mimo. Ve 13. minutě vyrazil střílený centr k nohám Fuskovi Rychlý, ten však nezachoval chladnou hlavu a míč jen namazal na úroveň pokutového kopu Lampovi, který si míč zpracoval zády k bráně a z otočky ho poslal levou nohou k levé tyči – 1:0. Ve 21. minutě po dlouhém míči za obranu přetlačil ve vápně Žůrek v souboji Žídka a poslal míč kolem gólmana do sítě – 2:0. Ve 26. minutě to zkusil z rohu vápna po přihrávce pod sebe Eršil, ale jeho střela na přední tyč byla pro Rychlého snadnou kořistí. Ve 34. minutě zahrával přímák kousek za šestnáctkou Hartmann, ale jeho pokus do pravé části branky na stranu gólmana skončil jen v rukavicích Bartoše. Ve 40. minutě se po centru z přímého kopu dostal k hlavičce na malém vápně Žídek, avšak zamířil nad bránu. Ve 42. minutě dostal krásný míč za obranu Lampa, který z leva postupoval na brankáře. Následně již ve vápně poslal míč doprava na dobíhajícího Žůrka, který jej ve skluzu poslal těsně vedle pravé tyče. Ve 44. minutě to zkoušel z úhlu tvrdou ranou na zadní tyč Uvíra a Rychlý vytáhnul míč reflexivně na roh.

Oldřišov dokázal jen snížit

Úvod měli v režii fotbalisté hostujícího týmu. V 54. minutě prošel jako nůž máslem Bořucký obranou po pravé straně a následně poslal míč pod sebe na roh malého vápna k nohám Bolackého, jenž ho poslal na zadní tyč – 2:1. V 68. minutě se odražený míč dostal za šestnáctkou k Hartmannovi, který přízemní ranou jen těsně minul levou tyč. Hra se dlouho odehrávala jen mezi vápny a obou týmům chyběla lepší finální fáze. V 76. minutě si navedl míč na střelu Bořucký, vypálil zhruba z pětadvaceti metrů a dobrou ranou nastřelil břevno Bartošovy branky. V závěrečných minutách se čím dál tím více hra přiostřovala. Oldřišov na chvíli zatlačil Háj na vlastní polovině, ale zakončení bylo jako šafránu.

Háj doma udržel všechny tři body. Oldřišov venku stále bez bodů.