15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

15. R. Kuděla (vl.) , 44. M. Vyležík - 39. R. Vítek , 65. M. Rodek , 86. T. Kludka
14

Ve vloženém 15. kole hostil Háj ve Slezsku celek z Pusté Polomi.

Háj šel dvakrát do vedení

Středeční odpoledne nám nabídlo souboj mezi Hájem a Pustou Polomí. Háji moc nevyšel vstup do této sezóny, kdy dvakrát v řadě na venkovním hřišti prohráli. Nutno ale podotknout, že proti týmům, které myslí na postup. V minulém kole jim ale vyšel domácí zápas s Petrovicemi, tudíž byli určitě namlsaní do dalšího zápasu, navíc když se jednalo o derby. Pustá Polom vstupovala do utkání v roli favorita. Po třech zápasech měla na kontě sedm bodů. Přesto to na hřišti bylo poměrně vyrovnané. V 15. minutě přesto otevřeli domácí gólový účet tohoto zápasu. Z pravé strany přišel od Lampy prudký centr do vápna, který špatně odhadl bránící Kuděla a míč si kuriózně srazil do vlastní sítě – 1:0. Ve 39. minutě bylo vyrovnáno. Hosté podnikli útok po levé straně, odkud přišel centr a v malém vápně jej špatně vyhodnotil Blažej. Odvrátil ho jen na hlavu Kludky, který ho poslal zpět na hranici malého vápna k nohám Vítka, který procedil míč až do sítě – 1:1. Přesto si dokázali domácí ještě do poločasu vzít vedení zpět. Ve 44. minutě obešel na pravém straně šestnáctky obránce Keller a míč poslal pod sebe na hranici velkého vápna, kde si ho přebral Vyležík a přesnou střelou k pravé tyči nedal gólmanovi šanci - 2:1.

Pustá Polom otočila zápas

Do druhé půle vstoupili dobře hosté, ale ve velké příležitosti selhal Eršil. A tak přebrali více iniciativu hosté z Pusté Polomi. V 65. minutě si navedl míč z levé strany na hranici velkého vápna Rodek a tvrdou střelou schovanou za bránícími hráči k levé tyči nedal Chvějovi šanci – 2:2. Celkově to byl typický remízový zápas. Když už to vypadalo, že se směřuje k dělbě bodů, udeřili hostující fotbalisté. V 86. minutě využili hosté rychlý protiútok po rohovém kopu domácích, kdy vše začalo u brankáře Václava Minaříka. Ten míč vyhodil do pravé strany na Rodka, ten si obhodil obránce a balón poslal křižně na Marka Minaříka, jenž vyzrál na vyběhnuvšího Chvěju, kolem kterého prošel a odcentroval na zadní tyč, kterou zavíral Kludka a hlavou skóroval do prázdné brány - 2:3.

Háj dvakrát neudržel vedení a prohrál. Pustá Polom si připisuje první venkovní výhru.