3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Háj rozhodla o výhře nad Petrovicemi sedm minut před koncem

10. P. Žůrek , 83. A. Blažej - 44. M. Vlachovič (p.)
16

Ve třetím kole hostila Háj celek z Petrovic.

Háj šla do vedení, Petrovice vyrovnaly z penalty

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Hájem a Petrovicemi. Úvod prvního poločasu bylo k vidění několik nepřesností. Více ze hry měli domácí, kteří dvakrát zakončili, ale oba pokusy mířily mimo. V 10. minutě vyhrál souboj na hranici šestnáctky Lampa a nacentroval jej do vápna na Žůrka, který míč poslal podél gólmana k pravé tyči – 1:0. Ve 13. minutě se dostal po dobré přihrávce do úniku Lampa, ale míč napálil pouze do noh vyběhnuvšího Siudy. V 17. minutě Šimeček potáhl míč a následně našel přihrávkou dopředu na vápně volného Lampu, který levou nohou zamířil vedle pravé tyče. Ve 20. minutě zahrával Hoffmann přímý kop, ale jeho střela mířila pouze doprostřed brány, kde si ji pohlídal Chvěja. O dvě minuty později si postavil míč o metr blíže k bráně opět Hoffmann a tentokráte již jeho střela byla o hodně nebezpečnější, když skončila na levé tyči domácí svatyně. Na druhé straně to zkoušel z přímáku Konvička, avšak napálil míč jen na brankáře, kterému ale míč vypadl přímo na hlavu Žůrka, jenž se nedokázal zkoordinovat a meruna letěla mimo. Ve 30. minutě zahrával z pravého rohu vápna přímý kop Lampa a jeho střela skončila na pravé spojnici. Ve 43. minutě se otočil na šestnáctce s míčem Eršil a levou nohou jej poslal k levé tyči, kde však vytasil skvělý zákrok Siuda. O minutu později upaloval do vápna Vlachovič, kde ho v šestnáctce nešetrně fauloval Rychnovský a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil sám faulovaný Vlachovič a poslal ji do levého víka mimo dosah Chvěji – 1:1.

Sedm minut před koncem rozhodl Blažej

V 52. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Lampa a brankář Siuda se hodně zapotil při vyrážení míče. Dlouho to byl remízový zápas, kdy se střídaly na míči oba týmy. Hra to byla nahoru dolů, avšak mnoho šancí nepřinesla. V 76. minutě zahrával přímý kop z velké dálky Hoffmann a jeho střelu musel vyrážet mimo Chvěja. V 83. minutě nacentroval z kraje hřiště Žůrek míč na zadní tyč, kde si ho našel hlavou Blažej a zavěsil jej pod břevno – 2:1. V 88. minutě se dostal do velké šance Žůrek, ale branku netrefil. Na druhé straně si navedl míč na levačku Ostáš, ale zamířil vedle pravé tyče. Již v 90. minutě vystřelil Blažej, avšak jeho tečovaná střela skončila jen v rukavicích Siudy.

Háj si tak připsal první tři body. Petrovice opět odjíždí s prázdnou.