2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

89. A. Kubný (p.) - 25. P. Pomp
14

V druhém kole hostily Kobeřice celek z Pusté Polomi.

Pustá Polom se ujala vedení

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Kobeřicemi a Pustou Polomí. Hned v úvodu musela být obrana hostí v pozoru, jelikož prudký střílený centr do vápna od Šimečka musel odvrátit na roh Pomp. Poté však diváci dlouho žádnou kloudnou akci neviděli. Oba týmy zahrávaly poměrně velkou porci rohových kopů, ale žádné ohrožení z nich nebylo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, většina šancí vznikala po centrech, které však nebyly příliš přesné a bránící hráči je dokázali odhlavičkovat do bezpečí. Ve 25. minutě zahrával přímý kop z levé strany Potůček. Míč poslal na úroveň penalty, kdy si na něj naskočil Pomp a prudkou hlavičkou k pravé tyči skóroval – 0:1. Po inkasované brance zatlačili domácí svého soupeře. Několik závarů ale dokázali hosté vždy odvrátit. Ve 35. minutě našel Rother centrem na úroveň penalty Robina Wirtha, který polonůžkami nastřelil břevno. Zbytek první půle už nic nenabídl.

Kubný zařídil z penalty pro Kobeřice alespoň bod

Ve 48. minutě zasekl míč ve vápně Rother a levačkou zamířil do břevna. Následnou dorážku dokázal Minařík vyrazit. V 60. minutě se odpoutal od obránců Šimeček a nacentroval míč doleva na Krále, který však svou hlavičkou přestřelil branku. V 69. minutě střela Stuchlíka skončila vedle levé tyče. V 79. minutě vyslal Blokša Franka, který míč zamířil na zadní tyč, ale bohužel bránu netrefil. V 88. minutě nešetrně škobrtl ve vápně Hradský o nohu Martina Stříbného a sudí ukázal na pokutový kop. O minutu později se k jeho zahrání postavil Kubný a poslal míč do protipohybu brankáři, tedy k levé tyči – 1:1. O minutu později mohl Frank vrátit vedení svému týmu, když se po chybné hlavičce Buchty dostal na šestnáctce k míči, ale jeho střelu dokázal skvělým zákrokem zneškodnit Štencel. Hektický závěr již branku nenabídl.

Kobeřice si tak připisují první bod v soutěži. Pustá Polom ztratila dva v závěru.