2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

80. J. Marek - 13. M. Klimsza (vl.) , 43. D. Bičaník , 82. M. Folwarczny
13

V druhém kole hostily Dolní Datyně celek z Českého Těšína.

Hrubka Klimszy, gól do šatny

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi a Českým Těšínem. Úvod moc šancí nenabídl, první přišla v 8. minutě po rohovém kopu. To se k míči dostal Folwarczny, ale netrefil míč moc dobře a Klimsza ho schoval v rukavicích. Ve 12. minutě rozehrál Gistinger míč z rohové kopu na přední tyč, kde si ho našel Kodenko, ale Szarowski byl pozorný střelu lapil. Ve 13. minutě předvedl neskutečnou minelu domácí brankář Klimsza. Ten dostal poměrně těžkou malou domů, která se však dala vyřešit. Klimsza si míč chtěl míč hlavou trknout před sebe, ale smolně a až komicky si ho srazil do vlastní sítě – 0:1. O minutu později se do dobré pozice dostal po přiklepnutí Davida Cilečka Kamil Rozsíval, ale jeho ránu k pravé tyči dokázal Szarowski vyrazit na roh. V 19. minutě zamířil z dvaceti metrů Joukl míč jen těsně levého víka. Ve 32. minutě se po závaru ve vápně dostal ke střele Gistinger, ale hostující obrana dokázala míč odvrátit do bezpečí. Střela Joukla z 39. minuty zamířila pouze do rukavic Klimszy. Ve 43. minutě přiklepl Joukl míč do běhu hlavou Bičaníkovi, který z voleje zamířil pod břevno – 0:2.

Joukl neproměnil penaltu, hektický závěr přinesl branku pro obě mužstva

Úvodní minuty patřily hostům, kteří se dostali do několika šancí, ale větší ohrožení branky z toho nebylo. V 51. minutě se dostali domácí po rychlém kontru k brance soupeře, ale Szarowski dokázal střílený centr do vápna vyrazit a poté mu pomohl i jeden ze spoluhráčů. V 55. minutě dokázal Szarowski odhadnout situaci a míč před dotírajícím útočníkem poslal do zámezí. O minutu později se na druhé straně dostal ke střele Folwarczny a pořádně protáhl Klimszu. Následně ten samý hráč zamířil po rohovém kopu hlavou vedle levé tyče. V 61. minutě si na nákop do šestnáctky od Slowiaczka naskočil Folwarczny, ale zamířil mimo. V 63. minutě poslal ve vápně Joukla k zemi Kodenko a rozhodčí ukázal na puntík. K penaltě se postavil sám postižený Joukl, ale trestuhodně přestřelil. Domácí poté svého soupeře zatlačili na jeho polovině, ale branku vstřelit nedokázali. V 72. minutě protečoval nákop Cirkla ve vápně Michal Cileček a Szarowski předvedl skvělý zákrok. O minutu později musel opět po spolupráci Cirkla a Michala Cilečka čarovat v bráně Szarowski. V 78. minutě se po sklepnutí míče dostal ke střele Kaduch, avšak napálil dobře stojícího Szarowského. V 80. minutě se po dlouhém autu dostal ke střele Marek a nádhernými nůžkami poslal míč za záda Szarowského – 1:3. V 82. minutě zachytil odkop Klimszy na polovině hřiště Joukl a ve skluzu vyslal do křídla Folwarczného. Ten si míč ve vápně zasekl za nohou a levačkou ho umístil do protějšího růžku – 1:3. O minutu později se po odraženém míči dostal ke střele Cirkl, ale zamířil ho těsně mimo branku. V 90. minutě se balón dostal ke Kodenkovi, který vystřelil již ve vápně a Szarowski musel míč nadvakrát zneškodnit. V samém závěru vystřelil zpoza vápna Gistinger, ale Szarowski byl pozorný a míč lapil.

Dolní Datyně opět nic. Český Těšín se může radovat z plného bodového zisku.