2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

67. M. Sasko , 88. J. Hommes , 90. F. Gaži
13

V druhém kole hostila Čeladná celek z Hlubiny.

Bezbrankový první poločas

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Čeladnou a Hlubinou. V první minutě se k odraženému míči dostal Klíma a z halfvoleje zamířil jen těsně nad břevno. Dlouho to byl zápas nahoru dolů. Více šancí si však vypracovávali hosté z Hlubiny. V 19. minutě hlavičkoval ve vápně po centru Krčmaříka , ale jeho střelu k pravé tyči vychytal Šráček. O minutu později se po chybě domácích ujal míče Klíma, který následně vyslal doleva Švábíka, který levou nohou jen nastřelil míč do připraveného Šráčka. Po pěkné kombinaci po levé straně na trase Schmutz a Frébort se druhý zmíněný, dostal s míčem až k rohu malého vápna, kde poslal míč pod sebe, ale ani jeden ze spoluhráčů na něj nedosáhl. Následně z dvaceti metrů vystřelil Krčmařík, ale mířil nad. Ve 24. minutě střelu Schmutze zneškodnil Šráček. Ve 28. minutě zpoza vápna střílel Švábík, branku minul, stejně tak i jeho spoluhráči o pár minut později. Hosté se prezentovali dobrými kombinacemi, ale chybělo jim akci vždy dotáhnout do úspěšného konce. Ve 36. minutě si málem po zblokovaném centru Fréborta dal vlastní gól Kocián. Ve zbytku první poločasu toho už moc k vidění nebylo.

Tři branky v závěrečných pětadvaceti minutách

V úvodu se do velké šance dostali hosté. Švábík poslal míč ve vápně pod sebe a Klímova střela mu sjela po noze mimo branku. Hlubina Čeladnou zatlačila před jejich vápnem a jednoznačně dominovala na míči. V 59. minutě se dostali do ojedinělé šance domácí. Mlčoch sklepl míč Ivánkovi a ten z hranice vápna jen těsně minul bránu. Okolo 65. minuty měla Hlubina několik příležitostí, ale obrana Čeladné dokázala střely blokovat. Do největší šance se dostal Krčmařík, ale těsně před ním míč zachytil do ruk Šráček. V 67. minutě vyrazil střelu Saska Šráček na roh. Z následného rohu od Fréborta se dostal odražený míč k Saskovi, který z hranice penalty prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. V 70. minutě natáhl míč po kraji Frébort a poslal ho pod sebe na Hommese, kterého vychytal nohama Šráček. I po vstřelené brance se hra nezměnila. Hlubina stále tlačila a chtěla přidat druhou branku. V 78. minutě ale propadli hosté vzadu a z rohu vápna se dostal ke střele nártem Hoňek, ale mířil pouze do rukavic Noska. V 82. minutě vystrašili hosté Šráčka nepovedeným centrem a ten se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil na roh. V 87. minutě dostal krásný míč za obranu Ulman, zasekl si ho ve vápně a levou nohou zamířil na zadní tyč, ale Šráček jej dokázal vyrazit. V 88. minutě našel Gaži z levé strany ve vápně Hommese, který střelou na zadní tyč skóroval – 0:2. V 90. minutě našel Frébort z přímáku ve vápně Tótha, který hlavou zamířil vedle pravé tyče. V úplném závěru rozehrál rychle přímá kop Klíma na Hanauera, který vyslal do pravého křídla Ulmana, jenž poslal míč na přední tyč, kde si zběhl Gaži a usměrnil míč do sítě – 0:3.

Čeladná tak doma opět bez bodu. Hlubina opět za tři.