1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

4. A. Liberda (p.) , 7. J. Pilch , 39. B. Krezelok , 71. F. Buryan , 78. M. Foniok
12

V prvním kole hostila Bystřice celek z Oldřišova.

Bystřice rozhodla takřka v první desetiminutovce, Rubý v závěru zahodil penaltu

Nedělní odpoledne nám přineslo souboj mezi Bystřicí a Oldřišovem. Ve 4. minutě hosté nešetrně faulovali ve vápně a byla z toho penalta. K té se postavil Liberda a prudkou ranou zamířil k levé tyči. Kubný vystihl stranu, ale brance nedokázal zabránit – 1:0. V 7. minutě ztratil míč na půlící čáře Fusek a nabídl domácím rychlý brejk. Pilch si míč zatáhl až do vápna a střelou na zadní tyč navýšil vedení – 2:0. V 10. minutě měl Oldřišov možnost zahrávat standardní situaci z rohu hřiště. Střelu z přímého kopu dokázal Paleček vyrazit do bezpečí. Další střela o pár minut později mířila mimo tři tyče. V 16. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Pilchovi, který z voleje minul vinkl asi o metr. V 18. minutě přišel míč na nohu Hlaváčka, který si jej navedl na střelu a z pětadvaceti metrů vysoko nad bránu Palečka. V 29. minutě se po krásné přihrávce do šestnáctky dostal na roh malého vápna Kubalák, který ještě hledal Bořuckého v lepší pozici, ale ten nedokázal seřídit mířidla a ve skluzu míč zamířil mimo bránu. O minutu později střelu Kubaláka schoval Paleček v rukavicích. Ve 34. minutě vyslal technickou střelu z pětadvaceti metrů Buryan, avšak mířil těsně nad břevno Kubného brány. Závar po rohovém kopu z 38. minuty musel hasit až brankář Kubný. Ve 39. minutě si dlouhý nákop z přímého kopu našel na malém vápně úplně osamocený Krezelok a před Kubným jej hlavou poslal neomylně do sítě – 3:0. Ve 43. minutě domácí faulovali ve vápně a Oldřišov měl tak výhodu pokutového kopu. K němu se postavil Rubý. Gólmana sice poslal na druhou stranu, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče. V samotném závěru dostal míč ve vápně Baron a levačkou jen těsně minul pravou tyč.

Domácí přidali dvě branky, Liberda pohrdl penaltou

Úvodní šance domácích mířily jen mimo bránu nebo je zlikvidoval brankář Kubný. Hosté se do žádných vyložených akcí nedostali. Bystřice diktovala tempo hry a byla hodně nebezpečná, ale bohužel jí zrazovala koncovka. V 56. minutě vykoupal Továrek nejdříve jesličkami Liberdu, poté se zidanovkou obtočil okolo Zoubka a nahrál míč do vápna na Rubého, který z druhého doteku vystřelil a branku netrefil jen o pár decimetrů. V 58. minutě se objevil tváří v tvář gólmanovi Pilch, ale svým lobem těsně bránu přestřelil. V 70. minutě se k přímému kopu z hranice vápna postavil kapitán Martinčík. Levou nohou ho zamířil na stranu brankáře, který pohotovým zákrokem vytěsnil míč na roh. Po rohovém kopu se dostal míč na zadní tyč na roh malého vápna ke Kiszovi, který z voleje o kousek minul levou šibenici. V 71. minutě vybojovali domácí míč a Buryan jej obdržel krásně na šestnáctce a uvnitř vápna zamířil nekompromisně k tyči – 4:0. Následné dva rohy Oldřišova branku nepřinesly. V 78. minutě střelu domácích zpoza vápna dokázal ještě Kubný vyrazit, ale pouze k nohám dobíhajícího, čerstvě příchozího, Fonioka, který poslal míč do protipohybu na zadní tyč – 5:0. V 80. minutě vyprodukovaly domácí střelu z dálky, avšak ta mířila jen do rukavic připraveného Kubného. V 85. minutě hosté faulovali ve vápně a rozhodčí ukázal na puntík. K míči se opět postavil Liberda. Kubný podruhé vystihl stranu a nyní dokázal míč skvělým zákrokem vyrazit na roh. V 87. minutě předvedli domácí pohlednou šanci, ale střílející hráč branku překopl. V závěru se již nic světoborného neodehrálo.

Bystřice tak na úvod nadělila Oldřišovu bůra a připsala si tři body.