1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Hlubina zvítězila nad Fulnekem rozdílem tří branek

11

V prvním kole hostila Hlubina celek z Fulneku.

Hlubina se dostala dvakrát do vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo střetnutí mezi Hlubinou a Fulnekem. V úvodu zápasu se na obou stranách kupila v rozehrávce chyba za chybou. Ve 3. minutě zachytil ve vápně chybnou rozehrávku brankáře Noska hostující Máléř, ale následně si vylámal zuby na vybíhajícím Noskovi a ten mu střelu nohama vyrazil. V 6. minutě ztratil míč ve středu hřiště Švábík. Ďurica míč zachytil, ale následně nenačasoval svou přihrávku a poslal Rybaříkovi míč do ofsajdu. Nicméně musíme podotknout, že jeho pokus o lob dokázal Nosek i tak zlikvidovat. V 7. minutě přišla první branka. Nevinně vypadající nevysoký nákop Krčmaříka z poloviny hřiště nešťastně srazil přímo k protihráči Martin Zagol. Hommes zachoval klidnou hlavu a obstřelil Rozsypala – 1:0. Míč měli více v moci domácí, přesto hráči Fulneku měli nebezpečnější akce. V 10. minutě jen tak tak nedoskočil Karel ve vápně po dlouhém autu na míč. Ve 13. minutě přetlačil Chovanec protihráče v souboji na polovině hřiště a vyslal do levého křídla Ďuricu, jehož pěkný centr šajtlí odhlavičkoval Krčmařík na roh. Ve 14. minutě právě tento roh zahrál Rybařík na hranici malého vápna, kde úplně osamocený Maléř nejprve ve výskoku zkoušel efektně bokem nohy zakončit. Tuto střelu dokázal ještě na čáře reflexivně vyrazit Nosek, ale k jeho smůle pouze zpět k Maléřovi, který již tentokrát nezaváhal a efektivně míč uklidil placírkou z první do brány – 1:1. V 17. minutě ukořistil míč u levé postranní čáry Pavel Zagol, následně obešel ve vápně obránce, ale z hranice malého vápna nedokázal domácího brankáře překonat. Opět zasahoval Nosek nohama. Ve 21. minutě Pavel Zagol vhodil míč do vápna na Chovance, který ho udržel před dotírajícím obráncem a vrátil ho zpět do lajny na Pavla Zagola, jenž odcentroval do malého vápna a Ďurica na něj nedosáhl, zato ale Nosek ano, přesto znovu nešťastně ho jen dokázal vyrazit k protihráči, kterým byl Chovanec. Ten již ve skluzu zkoušel zakončit, ale jeho pokus ještě před brankářem stačil zblokovat Frébort. Ve 32. minutě se k odraženému míči dostal Petrík a z dvaceti metrů vyslal jedovatou střelu k levé tyči, kde musel pohotově zasahovat Rozsypal a vytěsnil míč na roh. Frébort poslal z rohu do vápna načechraný míč, kde si na něj naskočil Krčmařík a protečoval ho na volného Schmutze. Uvnitř vápna zamířil hlavou pouze do brankáře Rozsypala, který míč reflexivně vyrazil do noh právě Schmutze, ale ten to nečekal. Přesto z toho byla nebezpečná šance a hostující brankář byl rád, že balón dokázal volejbalovým způsobem znovu vyrazit. Ve 35. minutě se Stratil dokázal v rohu hřiště vymotat ze spáru obránce a odcentroval míč do vápna na hlavu Chovancovi, jehož pokus ale mířil pouze do rukavic Noska. Ve 38. minutě se po chybném převzetí od Vašiny dostal míč k Karlovi, jenž postupoval směrem k bráně. Dobrým zákrokem ho o míč obral Martin Zagol, ale ke vší smůle ho předložil dobíhajícímu Švábíkovi, který krásnou utaženou ranou z dvaceti metrů rozvlnil síť za zády Rozsypala – 2:1. V závěru poločasu zahrávali hosté dva rohy za sebou, bezvýsledně.

Domácí přidali dvě branky

Ve 47. minutě podnikli domácí rychlý protiútok, na jehož konci předložil Hommes míč na šestnáctku Švábíkovi, který minul pravou tyč jen o pár decimetrů. V 57. minutě založil rychlý protiútok po pravé straně Petrík, obhodil si uvnitř vápna obránce a poslal míč pod sebe až na roh šestnáctky, kde dobíhal Frébort a pohotově vystřelil k tyči. Zde však byl připravený Špitalík a ve skluzu vykopl míč téměř z brankové čáry do bezpečí. V 61. minutě po rychlém brejku z levé strany centroval do vápna Frébort, ale našel pouze hostujícího Martina Zagola, jenž míč kostrbatě odvrátil na roh. Z následného rohu, který zahrával právě Frébort, se míč dostal na zadní tyč, kde jej poslal hlavou na branku Karel, ale pohotová reakce a patička Maléře střelu zblokovala, avšak hodně Rozsypala vystrašila, neboť nakonec skončila na břevně a poté až v zámezí. V 62. minutě se tedy roh opakoval a byl takřka totožný. Znovu ho zahrával Frébort, znovu poslal míč na zadní tyč. Tentokráte se ale k hlavičce dostal Vančo a poslal balón do sítě – 3:1. V 65. minutě vytvořil Krčmařík velkou hrubku. Snažil se míč přenést na druhou stranu hřiště, ale poslal jej jen na hruď napadajícího Stratila, který si ho zpracoval již ve vápně, ale tváří v tvář brankáři zpanikařil a poslal míč nártem po zemi daleko do levé tyče. V 67. minutě se po rychle získaném míči a nákopu za obranu dostal Maléř z úhlu na vyběhnuvšího Noska, který se snažil vykrýt jeho pokusy. Maléř nakonec dokázal odcentrovat do vápna na osamoceného Ďuricu, ale ten nedokázal seřídit mířidla a ve vyložené šanci a poloprázdné brance poslal míč hlavou vedle levé tyče. V 70. minutě se po zblokované střele Špitalíka z hranice vápna odrazil míč ideálně do protiútoku domácím, kde ho ukořistil Karel a z poloviny hřiště běžel sám na brankáře Rozsypala, kterého přízemním lobem do protipohybu překonal – 4:1. V 74. minutě si našel Klíma odražený míč a z úctyhodných třiceti metrů vyslal projektil k pravé tyči, kde jej akrobatickým zákrokem zlikvidoval Rozsypal na roh. V 75. minutě se po ne moc povedeném rohu dostal míč doleva na Saska, který nepříjemně nacentroval do vápna, ale Martin Zagol dokázal míč odvrátit hlavou na další roh, ze kterého však pšenka nepokvetla. Hosté na chvíli zavřeli domácí na jejich polovině. V 79. minutě zkusil nůžkami ohrozit brankáře Durec a Nosek měl co dělat s vyboxováním, jelikož byl dotírán a následně i faulován Maléřem. V 82. minutě si Pavel Zagol navedl míč do středu na střelu, ale mířil jen pánubohu do oken. V 83. minutě zkusil štěstí po vysokém míči do vápna Ulman, ale jeho pokus s nastaveným nártem přeletěl branku. Po následném odkopu Rozsypala vyhrál hlavičkový souboj Šesták a prodloužil míč na Maléře. Ten si ho ještě ve vzduchu narazil se Stratilem, který mu ho krásně hlavou vrátil přímo za obránce. Maléř si míč levačkou zpracoval a pravou šajtlí otestoval rukavice Noska, který balón zkrotil až napodruhé. V 86. minutě opět ukořistil odražený míč Klíma, ale tentokráte ho dokázali zblokovat již obránci. Z následujících dvou domácích rohů nepřišlo žádné ohrožení hostující svatyně. V samotném závěru dokázali hosté skórovat, bohužel ale z ofsajdu. Nákop Rybaříka a následná hlavička Stratila za záda Noska tak nemohla platit.

Hlubina si doma připsala první tři body. Fulnek odjíždí s prázdnou.