4.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Slavonice porazily i Jarošov a dál drží neporazitelnost

21

Fotbalisté Slavonic porazily ve 4. kole Okresního přeboru Jarošov a dál drží první místo tabulky. Domácí si vypracovali jednobrankový náskok, na což dokázal Jarošov ještě zareagovat a vyrovnat. Krátce po vyrovnávací brance však hostující celek inkasoval podruhé a ve Slavonicích nakonec padl. Domácí si tak připsaly čtvrtou výhru a na prvním místě tabulky mají náskok dvou bodů před Novosedly.

V neděli 13. září 2020 se konalo soutěžní utkání okresního přeboru TJ Sokol Slavonice A proti TJ Sokol Jarošovu n/N. Do utkání jsme vstupovali jako neporažený tým bez obdržené branky. Plán jsme měli jasný, nadále pokračovat ve hře se zabezpečenou obranou a aktivní hrou dopředu, která nás zdobila v předešlých utkáních. Ve 12. minutě se náš plán začal naplňovat, kdy vsítil první branku domácích Petr Slabý, ale po vstřelení branky došlo za tři minuty ke srovnání skóre Vladimírem Čejnou po chybě v naší obraně. Ve 26., 29. a 68. minutě vsítil své první domácí gólya svůj první hattrick šestnáctiletý Matouš Nikrmajer. Na jeho tři vstřelené branky navázal hattrickem zkušený stoper a kapitán domácích Milan Trávníček. Nutno říci, že soupeř se po inkasovaných brankách nesložil a nemilosrdně trestal dvakrát Grunnem a opět Čejnou školácké chyby obrany a brankáře domácího celku. V celku je nutné zhodnotit utkání ze strany domácích. Obranná hra, která byla v předešlých utkáních bezchybná, se nevedla a nemůžeme být s předvedenou defenzívou celého týmu spokojeni, čtyři obdržené branky je prostě moc. V dalších soutěžních utkáních musíme k obranné hře přistupovat zodpovědněji. Pozitivní na utkání bylo, že padlo hodně branek, čtyři branky ze sedmi vsítili mladí hráči 16 a 17 let, dále bylo vidět, že náš tým chce hrát fotbal a neuchyluje se ke zbytečnému nakopávání míčů a místo toho se snaží hrát konstruktivně. Neméně pozitivní zprávou je, že po zranění se nám vrátila opora záložní řady, Martin Bodlák.

Autor: Martin Skoumal (trenér)