2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2020-2021

15. P. Ryba , 20. P. Ryba , 27. P. Ryba , 75. M. Dvořáček - 17. P. Bajer , 22. P. Bajer , 46. M. Láznička , 64. P. Bajer
22

V Ujčově se body dělily.

Ryba si připsal v první půli hattrick

V Ujčově se hrál od prvních minut ofenzivní fotbal z obou stran. První branku zaznamenal v 15. minutě po povedené individuální akci zakončené bodlem o tyč Ryba, odpověď hostů netrvala dlouho a prosadila se posila z áčka Bajer. Vedení se na stranu domácích vrátilo po pár minutách a po zkratu křižanovské obrany, kdy nejprve Procházka nepřesně rozehrál na Marka, který “malou domů” adresoval několik metrů před velké vápno, kde číhali dva domácí borci, prvnímu z nich ještě skluzem ve skórování zabránil Homola, ovšem odražený míč dokázal z 30 metrů do odkryté branky poslat opět domácí kanonýr Ryba. Kanonáda z obou stran pokračovala po Burianově rohu, který našel nekrytého Bajera a bylo srovnáno – 2:2. Několik desítek přítomných diváků se bavilo I nadále, s Rybovou formou nebylo problémem zakončit samostatný únik přesným lobem pod břevno.

Druhá půle vyzněla pro Křižanov

Nástup do druhého půle měli hosté přímo impozantní, souhra mezi střídajícím Stupkou a M. Burianem vyústila ve vyrovnání na 3:3. Křižanovští byli při chuti a zanedlouho se dostali poprvé v zápase do vedení, kdy hattrick dokonal po domácím Rybovi rovněž hostující Bajer. Ofenzivní představení pokračovalo, domácím několikrát pomohl Bureš, největší pomoci se ovšem dočkali od oboustranně nepřesného sudího Žilky, který Stupkovo sražení, kdy se obecně čekalo zejména na to, s jakou kartou domácí hráč ze situace vyvázne, vůbec neposoudil jako faul, a tím pádem ani penaltu. Frustrovaní hosté pak nedokázali domácí dorazit pátým gólem, naopak sami inkasovali, když nedokázali pokrýt lehký protiútok, kdy za sebou Mužátko nechal mezi penaltou a malým vápnem nekrytého střelce vyrovnávacího gólu. V nervózním utkání se tak obě strany rozešly smírně.

SK Ujčov
Michal Dvořáček:

SK FC Křižanov B
Martin Homola: V Rožné jsme doplatili zejména na neschopnost dát gól, tentokrát jsme jich zejména díky výrazné pomoci áčkaře Pati Bajera dokázali dát několik, pro změnu to ovšem vykompenzujeme neskutečně naivní hrou v obraně. Nemá cenu brečet nad výkonem rozhodčího Žilky, hrajeme III. třídu a dobří rozhodčí nás zkrátka pískat nebudou, pátý gól jsme nějak dát měli a pak už bychom si tři body pohlídali. Na druhou stranu, kdyby se domácím nezranil zkraje druhé půlky Ryba, taky by nám ještě nehezky zatápěl, takže remízu asi musíme brát.