10.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2020-2021

3. L. Liška , 51. T. Malec , 70. M. Petr - 20. O. Bradáč , 45. P. Císař , 80. L. Kozel
26

Radostn si odvezl z Křižanova bod, v zápase ve kterém padlo šest branek.

Radostín vstřelil gól do šatny

Poslední zápas bez diváků se odehrál za velmi sychravého podzimního počasí. Domácí měli nástup jako z partesu, hned ve 3.minutě po krásné akci hráčů Kopáček a Dominik Bajer, se trefil domácí kanonýr Lukáš Liška nechytatelně do šibenice 1:0. Křižanov chtěl vedení navýšit, ale klasická bolest a tou je neproměňování tutovek, jejich snahy brzdila. Pak přišla 20.minuta a horor pro domácí. Bradáč důrazně vybojoval balon a střelou od půlkruhu překvapil Stupku a neposedná střela mu zapadla za záda 1:1. Domácí pak pokračovali ve festivalu zahazování a přišla 3. nastavená minuta 1.poločasu, Martin Petr na půli špatně rozehrál, hostující Pavel Dvořák našel na lajně Jiřího Novotného, který krásným centrem oslovil kanonýra Císaře, který hlavou poklidil 1:2.

Radostín vyrovnal v závěru

Do druhé půle nastoupili domácí v rozestavení 3-5-2, a bylo to znát. Ovoce to přineslo hned v 51.minutě. Opět centrující Kopáček našel hlavu Dominika Bajera, který míč posunul na Tomáše Malce, který rybičkou vsítil svůj druhý gól v křižanovských barvách. Domácí Křižanov Radostín mačkal, ale opět to byl festival zahozených šancí. V jasných tutovkách zklamali postupně Kaštan, Bajer a na brankové čáre nastřelil Dupala Škorpík. V 70.minutě Halámek našel před vápnem Martina Petra, který si míč potáhl a nechytatelnou střelou do pravého horního rohu překonal vynikajícího Dupala a poslal domácí do vedení 3:2. Poté Křižanov ve snaze udržet vedení přestal hrát dopředu a v 80.minutě přišel trest. Kousek za půlící čárou rozehrával Lukáš Kozel standardní situaci, nádherně kopnutou na zadní tyč a k údivu všech zapadla až do sítě 3:3. Poté už se zápas jenom dohrál a skončil remízou.

--

SK FC Křižanov
Martin Petr: Škoda. Do zápasu jsme vstoupili výborně a Radostín nepustili 20minut z jejich půlky. Bohužel místo vícebrankového vedení jsme do půle prohrávali 2:1. Z jedné akce, kterou si Radostín vypracoval až v 45.minutě. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a hosty mačkali ve snaze otočit nepříznivý stav, což se nám povedlo. Po gólu na 3:2 jsme se bohužel vrátili k rozestavení 4-4-2 a neudrželi balón v útoku. 10minut před koncem přišel trest. Radostín si za celý zápas vytvořit jednu nebezpečnou situaci a třikrát skóroval. Nucenou pauzu využije k doléčení šrámů a kvalitnímu potrénování.--

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Miroslav Láznička: Do křižanova jsme si přijeli pro bod...bohužel před zápasem jsme řešili dvě citelné ztráty hráčů z osy týmu, a tak i to se zdálo jako velmi těžký úkol. Křižanov v první půli potvrzoval roli favorita a my se nedokázali vyrovnat s jejich hrou, naštěstí proměnili pouze jednu tutovici, a zbytek šancí jsme stíhali likvidovat v okolí vápna. DO hry nás dostala minela domácího brankáře a před poločasem ukázkovou akcí otočíme výsledek poločasu. Nástup do druhé půle byl tragický, pak jsme hru vyrovnali ale určitě jsme nebyli nebezpečnějším týmem. Ukázkovou střelou jsme prohrávali ale naše vůle nás dovedla k vyrovnání. Na konci zápasu jsme neproměnili brejk 3 na 2 a když už jsme se řítili do brejku 3 na 1 náš brejk přerušil ukončením zápasu rozhodčí. Bodu si ceníme a myslím že ve výsledku utkání spravedlivá remíza i když jsme určitě lepším týmem nebyli, avšak pro nás netradičně produktivnější

J. Stupka [-] - D. Fendrych [-] (16. T. Malec [-] ) , L. Liška [-] , D. Uhlíř [-] , M. Škorpík [-] , J. Milota [-] , M. Petr [-] (75. R. Navrátil [-] ) , P. Kaštan [-] , D. Bajer [-] , L. Kopáček [-] , L. Halámek [-]

I. Dupal [-] - P. Císař [-] , L. Kozel [-] , R. Fňukal [-] , D. Staněk [-] , O. Bradáč [-] , J. Novotný [-] (65. F. Ochrana [-] ) , L. Oulehla [-] , L. Dvořák [-] (72. P. Dvořák [-] ) , P. Dvořák [-] , J. Kohout [-]

ŽK: 63. P. Kaštan , 80. M. Škorpík - 43. P. Dvořák , 56. J. Novotný , 87. P. Císař , 90. L. Oulehla .