1.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Blatnice zachránila bod s Lipníkem až v závěru

7

Ani dva góly Rudolfa Šťávy nestačily Lipníku na plný bodový zisk, když domácí Blatnice vyrovnala pět minut před koncem zápasu

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Do Blatnice přijel po koronavirové pauze Lipník, který toužil tak jako domácí celek po úspěšném vstupu do nové sezóny. Lipník měl svému soupeři co vracet, když před rokem na podzim podlehl Blatnici doma 2:4. Zápas se hrál za velmi teplého počasí, které spíše lákalo ke koupání. Přesto do Blatnice dorazilo asi 80 natěšených fanoušků, kteří se dočkali mistrovského zápasu po téměř devíti měsících. I přes velké teplo mělo utkání ze začátku docela svižný průběh a hned v 10 minutě rozveselil domácí fanoušky Tomáš Cech - 1:0. Hosté se však nesložili a několikrát dokázali zahrozit před domácí brankou. Ve 26. minutě se jim dokonce podařilo vyrovnat, když se dokázal prosadit jejich klubový kanonýr Rudolf Šťáva - 1:1. Zápas tak mohl začít od znovu. Oba celky se pak snažily do konce poločasu přetavit skóre na svoji stranu, ale obě obrany dokázaly náporu útočných akcí odolat.

Domácí dokázali v závěru zápasu vyrovnat

Po změně stran začali mnohem lépe hosté, kteří hned v 50. minutě dokázali dokonat obrat. A nebyl to nikdo jiný než Rudolf Šťáva, který naznačil, že by se mohl stát vážným uchazečem o pomyslnou korunu krále Okresního přeboru. Dlouho to pak vypadalo, že si hosté odvezou všechny body, než se v 85. minutě trefil Jiří Trnka, který vyrovnal na konečných 2:2.

V první půli jsme dělali velké množství chyb v rozehrávce, domácí nás pressovali a to nám dělalo problémy.. V druhé půli jsme se zlepšili na míči, šli do vedení, bohužel v 87’ jsme nepohlídali standartní situaci.

SK Blatnice
J. Holík [-] - M. Trnka [-] , J. Trnka [-] , M. Hutař [-] , T. Cech [-] , Z. Eberl [-] (72. J. Šimek [-] ) , M. Sova [-] , F. Rumíšek [-] , M. Karásek [-] (81. R. Dušek [-] ) , T. Pokorný [-] (53. D. Lojka [-] ) , M. Svoboda [-]

Hajduk Lipník
F. Rohony [-] - P. Burian [-] , J. Brabenec [-] , L. Žák [-] , J. Burian [-] - M. Vala [-] (46. M. Mašeja [-] ) , M. Jarý [-] , R. Šťáva [-] , J. Fňukal [-] , T. Brabenec [-] (74. M. Peštál [-] ) - J. Čtvrtníček [-]

ŽK: 87. J. Šimek .
Hráči zápasu: F. Rumíšek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: KŘEN Filip - VÍDENSKÝ Bohumil, JÁN Jiří.