4.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Zápas Holubova s Lipnem musely rozhodnout penalty, hosté byli úspěšnější

12

Lipno přijelo do Holubova v roli favorita, ale domácí se nezalekli a soupeře obrali o jeden bod.

Domácí v průběhu poločasu otočili skóre

Hosté na domácí doslova vlétli a hned v 1. minutě spálil tisíciprocentní šanci Račák, nepochopitelně branku snad z metru přestřelil. O chvíli později pálil nebezpečně Krauskopf, Lipš ovšem střelu kryl. Na druhé straně hrozil především hbitý Trapl, své křídelní akce ale povětšinou nezakončil. V 19. minutě se hosté ujali vedení. Krauskopf za hranicí vápna napřáhl, Lipš jeho střelu vyrazil jen před dobíhajícího Jana Rohlíka, pro kterého už nebyl problém uklidit míč přesně k pravé tyči. Po brance se hrálo převážně mezi vápny, šancí bylo poskrovnu. Vyrovnání se domácí dočkali ve 34. minutě. Tomiho střelu Zábranský ještě stačil vyrazit, na nekompromisní dorážku Daniela Trapla už nárok neměl, 1:1. Na druhé straně Kohoutovu krásnou střelu do šibenice z námahou Lipš vytáhl na břevno. Krauskopf šel z úhlu sám na Lipše, ten mu zmenšil střelecký úhel a střelu chytil. Ve 42. minutě se ale už domácí ujali vedení. Unikajícího Buczeka zastavil Kohout, domácí se dožadovali červené karty, ale rozhodčí Reitinger zřejmě správně udělil jen kartu žlutou a nařídil přímý volný kop. K němu se postavil zkušený Martin Kočer a střelou kolem zdi nachytal Zábranského. První půle byla vyrovnaná, avšak do šaten odcházeli spokojenější domácí.

Do druhé půle hosté prostřídali sestavu, domácí vědomi si vedení začali spoléhat na rychlé protiútoky. Nicméně žádné šance nepřicházely, a tak si hosté museli počkat až do 60. minuty. Račák od lajny rozehrával přímý kop, našel centrem ve vápně nekrytého Davida Steinochera a ten tvrdou hlavičkou nedal Lipšovi šanci. Holubov mohl ale velmi záhy odpovědět, Trapl na levém křídle předal Tomimu, rychlonohý útočník utekl celé obraně hostů, ale trefil pouze břevno. Pak ještě Tomi a dvakrát Trapl stříleli mimo. Poslední velkou šanci utkání měl Krauskopf, snažil se vyběhnuvšího Lipše přehodit, avšak střela mířila těsně nad branku. Utkání tedy dospělo do penaltového rozuzlení.

Holubov nedal dvě penalty hosté byli stoprocentní

Za domácí Holubov neproměnili Tomis a Pečný,proměnili Trapl a Kroiher. Penalty Lipnaproměnili všichni čtyři střelci. Panský,Schober,Račák a Březina P. tak zajistili svému mužstvu druhý bod.     Napsal Tomáš Račák - FC Lipno nad Vltavou

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Těžké utkání z těžkým soupeřem. Holubov bude pro každého soupeře na domácím hřišti nepříjemný. Už když jsme tady hráli loni, tak nás domácí zaskočili svým kombinačním fotbalem. Jeli jsme sem s cílem bodovat, tudíž dva body bereme všemi deseti. Fotbal to byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách, penalty už jsou o štěstí. Teď nás doma čeká pikantní zápas s Vyššákem a cíl je jasný.

SK Holubov
O. Lipš [-] - J. Fuka [-] , J. Vlažný [-] , P. Pešl [-] , M. Pečený [-] , D. Trapl [-] , M. Tomis [-] , V. Franěk [-] , F. Kroiher [-] , M. Jakubec [-] , M. Buczek [-]

P. Zábranský [-] - M. Schober [-] , J. Rohlík [-] , Z. Skípala [-] , P. Sládek [-] , K. Krauskopf [-] , O. Panský [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , L. Fenc [-]

ŽK: 42. J. Kohout , 66. O. Panský , 71. D. Steinocher .
Hráči zápasu: D. Trapl , M. Kočer - M. Schober .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Reitinger Jiří - BUŠTA Luboš (N), KRÁTKÝ Radek (N).