3.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2020-2021

--

Lipno rozstřílelo Kájov

12

Domácí ovládli hřiště

Na Lipno zavítal po dvou kolech vedoucí Kájov a čekal se zajímavý a vyrovnaný zápas.První velkou šanci měl po rohovém kopu dobře k tyči hlavičkující Skípala,ale Glonec střelu kryl.O chvíli později rozezvučel břevno bombou Víšek.Na druhé straně dvakrát zahrozil Didkivský,pokaždé ale v zakončení selhal.Ve 20.minutě se poprvé měnilo skore.Víšek po levé straně zatáhl balon,centrem před branku hledal spoluhráče,obrana hostů ale centr odrazila jen k domácímu šutérovi Krauskopfovi,který střelou na bližší tyč odstartoval svou další střeleckou show.V 25.minutě zahrával rohový kop Víšek a na první tyči neobsazený Březina tečoval za záda bezmocného Glonce.Hosté byly ve hře celkem vyrovnaný soupeř,nicméně do šancí se nedostávali.Ve 44.minutě našel Račák přesným pasem za obranu rozběhnutého Krauskopfa,který opět v koncovce nezaváhal a střelou k tyči překonal Glonce potřetí.První poločas tedy ovládli domácí po všech stránkách,hosté se až na dva náznaky šance nezmohli prakticky na nic.

Lipno pokračovalo v galapředstavení

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil a hned v 50.minutě obrana hostů připravila po Krauskopfa jednoduchou pozici,kterou nekompromisně využil a završil hattrick.O 3 minuty později se dočkali i hosté.Parádní prudký centr Doubka si před váhajícím Skípalou našel důrazný Čer a Zábranský byl na jeho teč krátký.V 63.minutě domácí podnikly rychlý protiútok,míč po lajně zatáhl Račák,zpětnou přihrávkou našel úplně volného Kordíka a ten střelou z 25 metrů překvapil zkoprnělého Glonce popáté.Kájov poté zahrozil dvěma volnými přímými kopy,ale jak Čábela,tak matador Němec měli mušku vychýlenou.Kájov v tuto dobu domácí lehce zatlačil,vsítil dokonce i branku,ta ale pro ofsajd Čera nebyla uznána.V 85 minutě ale přišel zřejmě nejhezčí moment zápasu.Panský zatáhl balon po levém křídle,navázal na sebe 3 obránce Kájova a poté přesnou přihrávkou na vápně našel zcela osamoceného Račáka,který se ještě kličkou zbavil vystřídavšího brankáře Sládečka a pohodlně zasunul do odkryté klece.Poslední branka zápasu padla v 88.minutě.Na pas za obranu od Račáka si nabíhal Knotek,brankář Sládeček míč vyrazil jen před nohy Krauskopfa a ten pohodlně dorazil od prázdné branky a uzavřel skore do lichotivé podoby 7:1.

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Čekali jsme rozhodně těžký zápas,ale myslím že až na 10minutovou pasáž ve druhé půli jsme měli zápas jednoznačně pod kontrolou.Absence Haláčka a Maršála byla pro hosty více než citelná.Podali jsme týmový výkon,kde všech 15 hráčů zaslouží absolutorium.Takto pokud budeme hrát v Holubově,nemám vůbec obavy,že by jsme neměli uspět.Jak ale říkám,je třeba se držet týmovosti,kdy jeden bojuje za druhého a nese to ovoce.A jsem rád,že jsme tímto výsledkem udělali radost i předsedovi,který slavil narozeniny.

P. Zábranský [-] - O. Panský [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , M. Schober [-] , P. Sládek [-] , L. Fenc [-] , J. Rohlík [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-]

TJ Sokol Kájov
J. Glonec [-] - V. Žilavý [-] , P. Maurer [-] , J. Šmikmátor [-] , J. Němec [-] - P. Doubek [-] , J. Čer [-] - D. Šimek [-] , D. Čábela [-] , A. Didkivský [-] , J. Lippl [-]

Počet diváků: 60. Rozhodčí: Reitinger Jiří - KRÁTKÝ Marcel (N), NOVOTNÝ Radim (N).