Útočné duo Borku tentokrát řádilo v Nových Hradech

19

Hostující trenér Stanislav Bryx musel udělat pět vynucených změn v sestavě (zraněný je R. Horejš, problémy měl i M. Votruba a pracovně vytížený byl D. Hájek, L. Horejš, O. Hanžl ), což mu dělalo vrásky na čele přes celý týden. Nutno podotknout, že hráči, co se na hřiště dostali, podali výborný výkon a zaslouženě si dokráčeli pro tři body.
Domácí trávník nebyl v nejhorším stavu, i když by určitě snesl častější návštěvu sekačky, což dokazovala poměrně vysoká tráva a to nemohlo uniknout hostujícímu správci R. Horejšovi :D

Borečtí otočili 2 penaltami vývoj první půle

Úvod zápasu patřil hostům a již ve 2. minutě měl tutovku J. Houška po přihrávce V. Baščevana, ale zády k brance přestřelil. V 5. minutě hosté chybovali na půlící čáře a následující útok zastavoval až M. Leština na hranici vápna za cenu faulu. Míč si postavil domácí kanonýr Martin Silmbrod a mířil přesně - 1:0. Byl to ojedinělý útok do hostující obrany za celý první poločas. V 17. minutě pronikal do vápna domácího týmu J. Houška a byl faulován. PENALTA! Míč si postavil kanonýr Vjačeslav Baščevan a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Borečtí i nadále měli více ze hry a domácí obrana pod tlakem jen odkopávala balony do autu. Z tohoto tlaku pramenil i další penaltový faul ve 31. minutě tentokráte na T. Tasyho. Míč si vzal opět Vjačeslav Baščevan a také podruhé se nemýlil - 1:2. V dalších šancích byl ještě Ch. Introcaso, D. Eliáš a V. Rys, ale jejich pokusy se mezi tři tyče nevešly. Ve 43. minutě se domácí přeci jen dostali do tlaku, který však ukončil razantní obrannou hlavičkou hostující V. Rys. Poslední akci v prvním poločase měl na svědomí J. Houška, který byl ve vápně opět faulován, ale tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího němá.

I druhý poločas byl v režii hostujících fotbalistů, hlavně útočníků

Úvod druhé půle přinesl spoustu nepřesností na obou stranách a nic pěkného pro oko diváka. V 58. minutě rozjel akci hostů J. Houška, ideálně prostrčil na D. Eliáše, který však sám před gólmanem jen těsně minul zadní tyč. Jak už to bývá, trest na sebe nenechal dlouho čekat a v 62. minutě domácí srovnali zásluhou Jana Stiskala - 2:2. Zlomový okamžik zápasu přišel v 63. minutě, kdy domácí hráč zakončoval jen do břevna v té době svatyně hostů. To ovšem hostující tým nezlomilo ba naopak a následně se na domácí vrhli. V 65. minutě J. Houška vyslal do brejku Vjačeslava Baščevana, ten přesprintoval domácího beka a střelou na zadní tyč vrátil hostům vedení 2:3 a zkompletoval hattrick. To však z jeho strany nebylo vše a po nádherném pasu za obranu od V. Rysa přidal v 71. minutě svůj 4. gól v zápase a napodobil tak svého parťáka J. Houšku z minulého kola - 2:4. Osm minut hrůzy pro domácí dokončil v 73. minutě Jaroslav Houška, který zakončil akci Ch. Introcasa a určil tak konečné skóre utkání - 2:5. Zbytek zápasu už si hosté zkušeně hlídali a ještě měli několik střeleckých pokusů, které však domácí svatyni minuly.

FK Borek
Vjačeslav Baščevan ( hráč ): Po nevydařeném začátku se nám podařilo otočit stav utkání už do poločasu. Ve druhé půli domácí sice vyrovnali, ale za 3 minuty jsme šli zase do vedení. Za dalších 10 minut jsme vedli už o tři branky a o utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Odvážíme si zaslouženě všechny body a celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Za týden doma hostíme tým ŘÍMOVA a zveme všechny fanoušky, kteří nás budou chtít podpořit. FK BOREK OLÉÉÉ

TJ Nové Hrady
M. Drbout [-] - M. Němec [-] , K. Šedivý [-] , L. Brousek [-] , J. Stiskala [-] , P. Silmbrod [-] , M. Silmbrod [-] , M. Zajac [-] , T. Kořínek [-] , J. Jelínek [-] , V. Jelínek [-]

FK Borek
M. Hučík [-] - M. Bárta [-] , J. Endlicher [-] , O. Vaník [-] - V. Rys [-] , M. Leština [-] , C. Introcaso [-] , D. Eliáš [-] , T. Tasy [-] - V. Baščevan [-] , J. Houška [-] -

ŽK: 38. P. Silmbrod .
Hráči zápasu: J. Houška , V. Baščevan .
Místo: Nové Hrady. Počet diváků: 100. Rozhodčí: KRČÍN Zdeněk - FÁČ Radek (N), PETERKA Josef (N).