6.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2020-2021

1. M. Mikyska , 6. M. Skryja , 44. M. Mikyska (p.) , 53. M. Mikyska (p.) , 72. M. Mikyska , 80. L. Mikyska (p.) - 3. F. Svoboda , 21. J. Ondrák , 51. A. Macek , 85. M. Těšík
24

Hostům před týdnem přestřelka vyšla, tentokrát ne.

Domácí po půli vedli

Domácí hned v první minutě získali možnost zahrávat rohový kop, míč si postavil kapitán Nožička a poslal střílený centr do vápna, kde se do centru „položil“ Mikyska M. a rozvlnil síť - 1:0. Radost domácích však netrvala dlouho, ve 3. minutě měli možnost zahrávat rohový kop hosté, domácí obránci nedokázali odkopnout míč, a tak jej získal hostující Svoboda a z hranice velkého vápna trefil tyč branky a od tyče míč šel do sítě - 1:1. O minutu později to byli hosté, kteří podnikli rychlý útok po pravé straně, následoval centr ke vzdálenější tyči a tam byl nepokrytý útočník hostů a hlavičkou poslal míč na bránu Doležala, který míč „vytěsnil“ na tyč a odrážený míč od tyče před dobíhajícím soupeřem uklidil do náruče. V 6. minutě se skóre měnilo a byl u toho opět kapitán domácího týmu Nožička, který poslal dalekonosný a přesný centr do vápna hostů, kde našel Skryju a ten hlavou vymetl šibenici branky Klímy - 2:1. V 18. minutě mohli domácí odskočit soupeři, domácí Trnka Jan dostal přihrávku od Klímy na pravé straně útoku, míč popotáhl a ke vzdálenější poslal centr, tam dobíhal Dobrovolný, ale míč špatně trefil a „střela“ z malého vápna se nevešla mezi tyče. Nedáš – dostaneš i v tomto utkání platilo, ve 21. minutě domácí Dobrovolný prohrál souboj u brankové čáry před domácí střídačkou, byl z toho rychlý útok, který byl zakončený centrem do vápna, zde se k míči dostal hostující Ondrák, uvolnil se „zasekávačkou“ přes Klímu a poslal míč do sítě - 2:2. Ve 26. minutě vystrčili růžky opět hosté, jmenovitě to byl Jakeš, který vystřelil z hranice velkého vápna a těsně minul branku. Ve 29. minutě poslal krásný centr do vápna hostů Jura, tam si míč „stáhnul“ Štolpa, ale místo zakončení upadl a míč jen posunul k brankáři. O minutu později to byl opět domácí Štolpa, který po samostatné akci přešel přes obránce soupeře a vystřelil, mířil do odkryté brány k první tyči, ale míč šel těsně vedle. Přišla 44. minuta, míč si vybojoval Skryja a šel mezi dva bránící hráče a byl podražen, následoval PK, který pod víko poslal Mikyska M. a domácí opět vedli a za stavu 3:2 se šlo do kabin.

Domácí si vedení pohlídali

Přestřelka pokračovala i ve druhém poločase, v 51. minutě využil špatné komunikace v obraně domácího týmu (duo Klíma – Malec) hostující Macek, získal míč a podél Doležala poslal míč do sítě - 3:3. Nerozhodný výsledek však opět dlouho nevydržel, V 53. minutě přišel ve vápně faul na Štolpu a následoval PK, který proměnil s velkou dávkou štěstí Mikyska M., míč šel od břevna za brankovou čáru, hlavní rozhodčí gól uznal až po konzultaci s pomezním rozhodčím Mrázkem - 4:3. Vypadalo to, že to domácí nakopne a bylo to i vidět na jejich pohybu, k tomu aby domácí hráči ohrozili soupeřovu branku, chyběla přesnost finálních přihrávek. Málem byli potrestáni, v 65. minutě dostal krásný pas za obranu domácího týmu hostující Ondrák, ale ten v jasné šanci netrefil bránu. V 67. minutě poslal centr domácí Mikyska M. za obránce hostů, tam si naběhl Štolpa a hlavou poslal míč mimo bránu. V 72. minutě zahrával rohový kop kapitán Nožička a ve vápně nade všechny vyskočil Mikyska M. a ten hlavou dal v tomto zápase již svůj čtvrtý gól - 5:3. V 76. minutě si zaútočil domácí Dobrovolný, z levé strany poslal centr ke vzdálenější tyči, kde byl nikým nekrytý Mikyska L., ale jeho hlavička ke vzdálenější tyči se nevešla mezi konstrukci. V 80. minutě to byl zbytečný faul hostujícího obránce na Štolpu a domácí dostali výhodu zahrávat již třetí PK v tomto utkání. Na zahrání PK byl poslán Mikyska L. a ten jej bez problémů proměnil - 6:3. Domácí tak odskočili soupeři, ale ten se nevzdával, hned po rozehrání ze středového kruhu putoval míč na pravou stranu, následoval centr do vápna a tam hostující Těšík hlavičkou poslal míč v jasné šanci nad bránu. V 85. minutě se Těšík přece jen gólu dočkal, přišel mu centr z pravé strany a poradil si s ním výtečně, poslal jej pod víko do sítě - 6:4. Tím stanovil konečný výsledek utkání.

FK Rudíkov
Lukáš Trnka (asistent trenéra): Do utkání jsme vstoupili skvěle, ale o vedení jsme velice rychle přišli. Poté, co jsme si vedení vzali zpět, se nám bohužel nepodařilo soupeři odskočit na větší rozdíl, a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Naštěstí se nám podařilo těsně před poločasem vstřelit opět vedoucí branku. Ve druhé půli přestřelka pokračovala, kdy jsme nejprve dovolili soupeři vyrovnat. Následně jsme si konečně vytvořili výraznější vedení a utkání dotáhli do vítězného konce.