6.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2020-2021

--

Pelhřimov si poradil s Přibyslaví

25. D. Poul (p.) , 37. J. Vlk , 45. T. Mazač , 50. T. Mazač , 85. D. Viktora
15

Dalším soupeřem byl pelhřimovským fotbalistům v Krajském přeborů mužů Vysočina tým z Havlíčkobrodska – Přibyslav. Ta zvítězila v minulém kole v Chotěboři 1:0, stejným výsledkem vyhrál Pelhřimov v Náměšti nad Oslavou. Domácí tedy nastupovali k utkání s respektem a touhou navázat na dobré výsledky z předchozích soutěžních kol. Hosté naopak s touhou obrat o body dalšího favorita.

Přibyslav začala trochu aktivněji, později ovšem zabral Pelhřimov.

Pelhřimov začal zostra, již ve 2. minutě vyzkoušel pozornost gólmana hostí kapitán Poul. Pazderka ale jeho střelu vyrazil na roh. V 10. minutě se dostali ke slovu i hosté a vytvořili si asi největší gólovou příležitost v zápase, když využili nedůslednosti v obraně Pelhřimova a po centru trefil Bačkovský břevno Holického brány. O minutu později pálil po centru Mazače Vlk, míč si ale cestu do brány nenašel a zamířil vysoko nad. Herní převahu se tak domácím stále nedařilo vyjádřit gólem, naopak hosté hrozili z brejků, když těžili z nepřesností v přihrávkách domácích fotbalistů. Nebezpečné byly i jejich standardky. V 19. minutě Krčál rozehrál trestný kop a Škacha následně pálil naštěstí pro Pelhřimov nad bránu Holického. Skóre se měnilo ve 25. minutě, ve vápně byl nedovoleně zastaven Vlk a následně nařízený pokutový kop s jistotou proměnil pelhřimovský kapitán Dan Poul – 1:0. Ve 31. minutě se síť v bráně za zády Pazderky rozvlnila po střele Mazače podruhé, gól ovšem nebyl správně pro ofsajd uznán. Hosté byli blízko vyrovnání ve 32. minutě, když jejich kapitán Krčál pěknou střelou zleva z úhlu trefil spojnici tyče a břevna. Ve 37. minutě utkání zužitkoval přihrávku od Bendy Vlk a zvýšil tak k radosti domácích vedení na 2:0. Hosté se o snížení stavu pokusili ve 41. minutě, když po přihrávce Bačkovského pálil Tvrdík, i tady ale Přibyslav potrápila hodně nepřesná koncovka a míč letěl hodně vedle pelhřimovské brány. Pozdrav na cestu do šaten zařídil Mazač – ve 45. minutě se trefil po Homolkou výtečně zahraném rohu – 3:0.

Druhá půle ve stylu dohrávání zápasu.

Do druhé půle vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě, když ze hry odstoupili Točík a Kostroun a na hřiště přišli Poul V. a Blažek. Ve 47. minutě domácí faulovali před vápnem a hosté tak dostali možnost ohrozit jejich bránu prostřednictvím standardky. Střelu Škachy ale Holický bez problémů vyrazil před sebe. Podobně si poradil s šancí Mazače na druhé straně přibyslavský Pazderka – ve 49. minutě dostal hráč Pelhřimova pěknou přihrávku do vápna, ale gólman Přibyslavi byl tentokráte ve střehu. V 50. minutě už ale na Mazače nestačil a míč sítě lovil počtvrté – 4:0. Autor tohoto čtvrtého gólu odmítl o 7 minut později hattrick, když po luxusní přihrávce Bendy do vápna snad z brankové čáry vysoko přestřelil bránu Přibyslavi. V 64. minutě vybojoval míč Blažek a po jeho přihrávce pálil Rejthar, bohužel jen do boční sítě Pazderkovy brány. Skóre se neměnilo ani v 70. minutě, kdy střílel Poul V., ani v 76. minutě, kdy Vlk nahrál doprava Mazancovi, jeho šanci ale hosté zblokovali na roh. Gólový účet uzavřel v 85. minutě Viktora, když zužitkoval přihrávku od Kotka – 5:0

FK Maraton Pelhřimov
Pavel Regásek (trenér): Do utkání jsme šli s cílem potvrdit vítězství z Náměště a hlavně nepodcenit soupeře. V úvodu zápasu nám však chyběl pohyb a hlavně přesnost a kvalita na míči. Postupně se naše hra zlepšovala a díky tomu jsme soupeři vstřelili 3 branky. V poločase utkání bylo prakticky rozhodnuto. Od toho se také bohužel odvíjela naše hra ve druhém poločase. Naši hráči někdy až lehkovážně přistupovali ke 100% brankových příležitostem a i proto se skóre zastavilo pouze na stavu 5:0. Jinak Přibyslav se prezentovala sympatickým výkonem, dostala se do dvou šancí ze kterých dokázala orazítkovat břevno naší branky. Pro mě bylo zároveň velmi sympatické, že to soupeř nezabalil a snažil se hrát až do poslední minuty

SK Přibyslav
Jiří Stejskal (trenér): Do utkání jsme vstoupili dobře, soustředili jsme se na dobrou organizaci hry. Dařilo se nám napadat soupeřovu rozehrávku. Bohužel jsme udělali chyby, které soupeř potrestal. Nám se chyby soupeře potrestat nepodařilo. Ve druhém poločase už si Pelhřimov zkušeně zápas pohlídal

L. Holický [-] - M. Naniáš [-] , M. Skořepa [-] (64. T. Mazanec [-] ) , J. Homolka [-] , J. Rejthar [-] - M. Kostroun [-] (46. O. Blažek [-] ) , D. Poul [-] , O. Točík [-] (46. V. Poul [-] ) - P. Benda [-] (74. D. Viktora [-] ) , J. Vlk [-] , T. Mazač [-] (67. V. Kotek [-] )

L. Pazderka [-] - M. Votava [-] , J. Vopršal [-] , M. Ondra [-] - J. Sibera [-] (57. J. Prchal [-] ) , M. Krčál [-] , L. Vykoukal [-] , S. Pochop [-] , J. Bačkovský [-] - D. Tvrdík [-] (66. M. Strašil [-] ) , P. Škacha [-] -

Počet diváků: 160. Rozhodčí: Dvořák Jan - DOSKOČIL Pavel, PFEIFER Michal.