1.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2020-2021

Třebíč v Derby remizovala 1-1 s Okříškami

54. T. Válek - 77. M. Zeman
8

V 1.kole se v Třebíči dělily body, mezi domácí Třebíč a hostující Okříšky

Domácí začali lépe, ovšem poté převzali kontrolu nad zápasem hosté.

Třebíč odehrála teprve druhý zápas po pauze, protože ze tří přátelských utkání odehrála pouze jedno utkání. Hned v prvním kole jsme sledovali Třebíčské derby, očekával se vyhrocený zápas. Prvních 10 minut patřilo Třebíči, ale hosté se dobře bránili. Ve 38. minutě šel do brejku hostující Široký, kterého vychytal klidný brankář Duba. Ovšem v první půli byli hosté jasně lepší a kdyby byl poločas 0-3 tak se asi nikdo nediví.

Ve druhém poločase jsme viděli i branky.

Druhý poločas než jsme se rozkoukali soupeř byl zas u gólových situací ale nedokázal je proměnit. Po rychlém útoku po lajně se dostal Ošmera který poslal krásný centr na Válka a šly jsme do vedení. V průběhu zápasu jsme si dokázali vytvořit golové šance ale ztroskotali jsme v zakončení. K závěru zápasu jsme dělali víc a víc chyb a toho soupeř využíval taky jsme z toho dostali gól když jsme si na penáltě nedokázali pohlídat střídajícího Zemana a ten dal vyrovnávací gól na 1:1 myslím že první zápas byl velice těžký ještě v takovém teple a musím říct že pro Třebíč zasloužená remíza.

Do druhé půle Třebíč vstoupila vlažným dojmem a hosté měli hned několik gólových situací, ale nedokázali je proměnit. Ovšem bez úspěchu. V 54. minutě utekl domácí Ošmera po lajně a poslal centr na Válka, který otevřel skóre, 1-0. Třebíč i Okříšky si pak vytvářeli šance a ve vyhroceném zápase jsme mohli vidět spoustu zakeřných soubojů. V závěru Třebíč dělala spoustu chyb a hosté toho využili, střídající Zeman vstřelil vyrovnávající branku. V horkém odpoledni skončil zápas remízou 1-1

HFK Třebíč
Tomáš Válek (záložník): Okříšky na nás byly dobře připravené a v počtu šancí byly lepším týmem. Bod po zápase musíme brát.