--

--

Lanžhot se vrátil na vítěznou vlnu

9

Domácí odčinili porážku z Velké Bíteše a v neděli dopoledne si poradili se ždíreckým Tatranem.

Domácí po půli vedli

Lanžhot neměl proti šestému týmu tabulky v prvním poločase takovou územní převahu, na kterou jsou domácí Na Šlajsi zvyklí. Naštěstí hned první střela lanžhotských na bránu skončila gólem. V 11. minutě se po Polachově centru odrazil balon k Sablerovi, a ten na malém vápně neměl problém uklidit balon do branky - 1:0. Hosté se do šancí dostávali jen zřídka. Hrnčiříka ohrozili jen dvakrát – první přesnou střelu Ždírce z dálky mladý brankář Lanžhota vyrazil a Novotného zakončení z brejku šlo těsně nad. Dobrou šanci zvýšit náskok měl v závěru prvního dějství Kleiber, ale jeho hlavička mířila těsně nad břevno.

Domácí si vedení pohlídali

Hned ve 47. minutě se dostal k zakončení z velkého vápna zmíněný Kleiber a jeho ne úplně prudká střela ke vzdálenější tyči zapadla do sítě - 2:0. Krajní záložník Sokola se za dvě minuty prosadil znovu, když mu skvělým centrem posadil míč na hlavu Ciprys - 3:0. První tři střely Lanžhota mezi tři tyče skončily brankou! Kdo by čekal, že se hosté položí, byl na omylu. Stále hrozili přes brejky a Hrnčiřík musel být na pozoru. V 79. minutě přesto inkasoval. Domácím se nepovedla rozehrávka před vlastní bránou, Bartoš se nechal obrat o míč a Vopršal měl sám proti brankáři lehkou práci - 3:1. Štěstí měl také při střele střídajícího Bureše, která jen těsně minula tyčku. Tečku za utkáním udělala spolupráce nedělních střelců. Kleiber zprava nacentroval a Sabler svou letošní šestou trefou podtrhl vítězství Lanžhota - 4:1.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Potkali jsme kvalitní soupeře, ale i my jsme měli své šance. Lanžhot byl hrozně nebezpečný. Škoda, že nám nevyšel vstup. Chvíli jsme byli opaření, ale pak jsme se zvedli. Domácí však vyhráli zaslouženě.