12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Mladé doma zvítězit nedokázalo

0

Závěrečné utkání podzimní části v Mladým slibovalo kvalitní podívanou. Domácí mají svůj cíl vytyčený jednoznačně a vedou k němu jedině výhry, ještě v domácím prostředí. Jenže Čtyři Dvory B nabraly parádní formu a v zápase dokonce vedly již  o dvě branky.

Za domácí snížil Linhart

O série bez porážky hostujícího týmu jsme již psali v minulých reportech. Nyní je ovšem čekala jedna z nejtěžších prověrek, protože Mladé rozhodně chtělo z utkání všechny body. Vstup do zápasu se ale lépe vydařil „Čtyráku“. V 8. Minutě Raušer dobře našel nabíhajícího Kočárka, který postupoval sám na Brůžka. V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější první jmenovaný, když střelou podél nohy brankáře vsítil úvodní branku utkání – 0:1. Ve 23. minutě musel střídat mládský kapitán Materna, jehož nahradil Hybrant. A vedl si velmi dobře. Nicméně celý tým Mladého působil zaskočeně, což dokumentovala akce z 29. minuty.  Dědina z pozice předstopera chtěl vyvézt míč dopředu, a jelikož došel bez menších problémů až za vápno, zkusil placírkou obstřelit brankáře. Možná ani sám nečekal, že se mu to povede až takhle přesně – 0:2. Velmi důležitý moment přišel ve 37. minutě. Linhart v pro sebe klasickém samostatném úniku zachoval chladnou hlavu, udělal kličku Vonešovi a vstřelil kontaktní gól – 1:2. Do přestávky se již nic nestalo.

Moudrý z přímého volného kopu vyrovnal

Nažhavení domácí po kontaktním gólu poslali do hry ještě kanonýra Moudrého. Tento tah se ukázal jako velmi prozíravý. V 59. Minutě dostali domácí možnost zahrávat přímý volný kop jen těsně za pokutovým územím. Míč si postavil Moudrý a milimetrově přesnou střelou nedal brankáři žádnou šanci – 2:2. Drtivý tlak domácích ale nepřišel a tak si hosté celkem v klidu pohlídali remízový stav. Domácí tak zůstali tři body za vedoucí Novou Vsí, Čtyři Dvory B se po rozporuplném začátku nevídaně zvedly a skončily po podzimní části na pátém místě.

SK Mladé
Miloš Schuster (hráč Mladého): Měli jsme úplně zoufalý první poločas. Ve hře dozadu i dopředu jsme nedokázali nic udělat. Druhou půli jsme se zvedli a nakonec to skončilo asi spravedlivou dělbou bodů.

SK Čtyři Dvory České Budějovice B
Ondřej Píša (kapitán Č. Dvorů B): Před utkáním bychom bod asi brali, ale po průběhu utkání, kdy jsme vedli již o dvě branky, jsme trochu zklamaní. Asi zlomový byl jejich kontaktní gól na 1:2, kdy jsme jim až příliš lehce dovolili skórovat. Asi nejvíce bych dnes pochválil Honzu Dědinu.