9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

60. J. Zach (vl.) - 79. L. Kuchař , 83. D. Frühauf
0
Bystřice vstřelila tři branky a slaví výhru 1:2

První poločas bez branek

Domácí Lišov se musel obejít bez několika hráčů na marodce. Hosté z Bystřice k zápasu přijeli jen s jediným náhradníkem. Ve 3. minutě střílel z levé strany Jan Kándl, ale Prinz jeho pokus zlikvidoval. Úvodní zhruba polovina prvního dějství patřila bystřickým. Hosté byli lepším týmem, ale pak se přeci jen domácí začali zvedat a svého soupeře zlobit. Do poločasu si lišovští vytvořili dvě velmi nadějné gólové příležitosti. Kdy ve 40. minutě zatáhl míč Petr Kandl dal ho pod sebe a Mlýnek se ocitl osamocen před Prinzem, kterého ke smůle domácích trefil. A tak se do šaten na poločasovou přestávku odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Bystřice za čtyři minuty zápas otočila

Domácí Lišov pokračoval ve zlepšeném výkonu. To přineslo ovoce v 60. minutě kdy po závaru vstřelil vlatní gól Zach. Poté se začali více snažit hosté. V jejich obraných řadách se sice začali objevovat okénka, ale domácí je nedokázali využít a potrestat. Naopak hostům se v 79. minutě podařilo vyrovnat a to zásluhou Kuchaře, který po centru Beneše hlavičkou překonal Maršána. O čtyři minuty později se radovali znovu bystřičtí. Běžela 83. minuta a Kuchař uvolnil Frühaufa a ten jeho pobídku proměnil ve vedoucí gól hostů. V samotném závěru ještě stihli obránci hostů zaskočit za už překonaného Prinze a vyhlavičkovat míč z prázdné brány. Zápas tedy skončil výsledkem 1:2 a tím hosté vystřídali Lišov na třetím místě tabulky.

SK Lišov
Petr Shýbal ( hráč domácí ): Nám dneska vinou nemocí a zranění chyběly lidi a to bylo znát. Prvních 20. minut byli hosté jasně lepší, byli důraznější a dřív u balonů. Pak jsme začali hru vyrovnávat. Ale neproměnili jsme dvě tutovky a to bylo pro vývoj zápasu klíčové. Druhou půli jsme zahájili tak jak jsme tu první skončili. Z toho pramenil náš vedoucí gól. Pak zase zabrali hosté. Byl to zápas, kde se to střídalo chvíli jsme hráli my a pak zase hosté. Dneska bych pochválil Mlýnka, sice nedal gól, ale hodně toho naběhal a hrál dobře.

TJ Jiskra Nová Bystřice
Zdeněk Steklý ( předseda klubu hosté ): Byli jsme pouze v jedenácti s dvanáctým indisponovaným, proto jsme se soustředili na kvalitní obranu. Vyztužili jsme střed pole, kde jsme chtěli držet balon a vepředu bojoval osamocený Havel. V první půli jsme přesto domácí pustili do dvou jasných možností, které vychytal Prinz. V druhém poločase jsme také začali být nebezpeční a více ohrožovali branku Lišova. V 60. jsme nevyřešili ne zas neřešitelnou situaci a skončilo to vlastním gólem. Nechtěli jsme prohrát a podařilo se nám vyrovnat v 79., když si centr Beneše našel Kuchař a hlavou srovnal. O čtyři minuty na to Kuchař uvolnil Frühaufa a ten si před gólmanem dokázal poradit. Skvělé vítězství, byť to bylo spíše remízové utkání. Ještě nyní mě zvoní v uchu a nevím, zda je to následek kontaktů v soubojích na hřišti nebo řevu v kabině…

SK Lišov
M. Maršán [-] - O. Grech [-] , D. Mlýnek [-] , D. Brtna [-] , P. Shýbal [-] - J. Novák [-] , J. Kándl [-] , P. Vávra [-] (65. M. Obdržálek [-] ) , D. Bouchal [-] (9. M. Murčo [-] ) - M. Werner [-] , P. Kandl [-]

Š. Prinz [-] - Z. Steklý [-] , Z. Beneš [-] , J. Zach [-] , M. Veith [-] - Z. Březina [-] (85. F. Náprava [-] ) , D. Frühauf [-] , L. Kuchař [-] , P. Bobál [-] , P. Drábik [-] - J. Havel [-]

Hráči zápasu: D. Mlýnek - L. Kuchař .
Místo: Lišov. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Novotný Jan - STUDENÝ Josef - HORA Karel.