8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Volyně se opět rozstřílela

0

SK Slavoj Volyně hostil TJ Blaník Strunkovice. Po nepřesvědčivém výkonu z posledních kol již nebylo ani památky. Domácí si s chutí zatříleli a nasázeli Blaníku osm branek. Za domácí se dvakrát se trefili Němeček a Havlíček, za hosty vsítil čestný úspěch Novák. SK Slavoj Volyně porazil TJ Blaník Strunkovice vysoko 8:1.

První gól již ve 4. minutě, do konce půle další dva

Domácí Slavoj se vrátil na domácí hřiště po nezvládnutém zápase v Bělčicích. Musel se rovněž obejít bez služeb vyloučeného Tomáše Škopka, rozpadlo se tedy jejich úderné duo Škopek-Němeček st. Hosté přijeli s nadějí urvat alespoň nějaké body, jelikož na volyňském hřišti se jim - alespoň vloni - vždy dařilo. Absence jedné z klíčových opor domácích spolu s jinými aspekty však na výsledek utkání neměla pranic žádný vliv. Již ve čtvrté minutě si  na odražený míč naběhl Roman Prihara a nekompromisně propálil mladého Radka Medřického v brance hostí: 1-0. Naději na lepší výsledek mohl hostům vrátit Jiří Kureš v 8. minutě, jeho vyložená šanci šla ovšem mimo tři tyče. Pak přišla akce z 18. minuty, kdy nejprve vystřelil Jiří Němeček mladší, trefil břevno a Filip Gašpar pohotově hlavou zvýšil na 2:0. Ve 30. minutě byla k vidění  parádní střela tentokrát Jiřího Němečka staršího, když nohejbalovým způsobem zasmečoval míč do sítě. Tato branka však nebyla uznána pro postavení mimo hru. Oba Němečkové si vše si vynahradili ve 40. minutě, kdy Jiří Němeček starší po narážečce se svým synem Jiřím Němečkem mladším prošel středem obrany a střelou k tyči skóroval: 3-0

Dalších pět branek a čestný úspěch hostí v druhé půli

Do druhého poločasu nastoupili hosté ze Strunkovic se snahou něco s výsledkem udělat. Začali tedy náporem, který vyústil v nastřelené břevno a několik zákroků Tomáše Mráze, kdy musel odvracet na rohový kop. V 51. minutě se ovšem domácím povedl rychlý protiútok, Filip Gašpar z pravého křídla předložil před branku Josefu Havlíčkovi a ten nezaváhal: 4-0. Neuplynulo ani pět minut a v 56. minutě běželi opět Josef HavlíčekTomášem Rojíkem dokonce sami dva na brankáře a byl to právě Tomáš Rojík, který svou první trefou v nové sezóně zvýšil již na hrozivých 5:0. V 68. minutě přišla jediná chyba domácí obrany, kterou ovšem hosté ihned potrestali a střídající Tomáš Novák snížil na 5:1. Jen malou útěchou mu s ohledem na vývoj zápasu mu mohlo být, že se stal  po 427 minutách prvním hráčem letošní sezóny, který na volyňském hřišti vstřelil domácím gól. Na hřišti však již kralovalo domácí mužstvo. Střídající Patrik Gašpar nejdříve připravil druhý gól pro Josefa Havlíčka - 6:1, poté sám v 76. minutě zvýšil na 7:1 a skóre uzavřel  v 88. minutě opět Jiří  Němeček starší po kombinaci s Antonínem Mackem na 8:1. Domácí podruhé v sezóně nastříleli soupeři osm branek, zatímco hosté již potřetí v řadě vyšli bodově naprázdno. Nyní Strunkovice očekávají doma Stachy a Volyně zajíždí do Čkyně, což budou v obou případech velmi zajímavé zápasy.

SK Slavoj Volyně
Zdeněk Raba, jednatel SK Slavoj Volyně: "Vše probíhalo ve velmi sportovní atmosféře. Opticky to na hřišti nevypadalo na takový debakl. Nejlépe to vystihl jeden z hostujících hráčů: >>Já Vám to říkal už dávno , že musíme více trénovat.<<"

T. Mráz [-] - P. Rojík [-] , M. Dvořák [-] , M. Chvosta [-] , M. Malina [-] - J. Havlíček [-] , A. Mack [-] , J. Němeček ml. [-] , R. Prihara [-] - J. Němeček st. [-] , F. Gašpar [-]

TJ Blaník Strunkovice
R. Medřický [-] - R. Hudec [-] , L. Klein [-] , D. Kiš [-] , D. Kiš [-] - M. Kochma [-] , P. Mottl [-] , V. Beneš [-] , M. Richter [-] - J. Kureš [-] , I. Šimčík [-]

ŽK: 65. P. Rojík - 8. D. Kiš , 17. P. Mottl , 31. R. Hudec , 40. L. Klein .
Místo: Volyně. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav st. - Pekárek Ondřej, Rada Václav.