10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Porazí někdo Slavoj doma ve Volyni?

0

Volyně hostila tento víkend zdatného soka z vodňanské rezervy. Přesto byli domácímu Slavoji více než důstojným soupeřem - alespoň v první půli. Ve druhém poločase zásluhou několika slepených gólů a zejména domácího matadora Němečka staršího nakonec zvítězil TJ Slavoj Volyně nad FK Vodňany B v poměru 4:0.

Vyrovnaná první půle odpovídala obrazu hry

Volyně se vrátila na domácí hřiště s bodem z utkání ve Čkyni, hosté z Vodňan si přivezli z domova bod za remízu se Sousedovicemi. Hosté nemohli sáhnout do širšího výběru, jelikož A-tým hrál souběžně vlastní zápas a tak přijeli pouze s kádrem, který měli momentálně k dispozici. Navíc, v bráně měli zkušeného Jiřího Nováka, který v bezbrankovém prvním poločase vychytal hned tři šance domácích. Hosté měli rovněž jednu velikou šanci na vstřelení branky,  tehdy zase vytáhl zkušedný zákrok domácí brankář Tomáš Mráz. Třebaže se hrál v první půli pohledný fotbal, domácí diváci očekávali spíše větší tlak na hostující branku.Soupeř z Vodňan odolával mnohem více než předchozí soupeři, kteří na volyňský trávník v této sezóně zatím přijeli.

Slepenec rychlých gólů domácích nakonec rozhodl

Domácí hráči vyslyšeli své fanoušky a zvýšili tlak na branku hostí hned po přestávce. Netrvalo dlouho a přišly také branky. Nejprve v 50. minutě poslal Patrik Gašpar křížnou střelu na branku, kterou následně Josef Havlíček úspěšně dorážel z bezprostřední blízkosti: 1-0. Ihned po rozehrávce se zrodila další akce, při níž nakonec v  52. minutě Jiří Němeček st. vyslal ideální přihrávku na Patrika Gašpara a ten ji přetavil v pravděpodobně rozhodující gól zápasu: 2-0. Hosté se začali smiřovat s tím, že již nenajdou síly na zvrat. Do hry tedy nasadili náhradníky, vesměs v dorosteneckém věku, ani tento tah na rozjeté domácí nestačil. Navíc, v závěru utkání přišel ke slovu - po kolikáté už? - také nejlepší střelec Slavoje i celé soutěže, Jiří Němeček starší, který nejprve v 76. minutě zvyšoval na 3:0, aby pak v 84. minutě uzavřel skóre zápasu na konečných 4:0. Takto jednoznačný výsledek dění na hřišti příliš neodpovídal, v prvním poločase rozhodně. Druhou půli již však domácí zcela ovládli. SK Slavoj Volyně nyní čeká výjezd na hřiště rezervy Lažiště, zatímco Vodňany budou doma hostit celek TJ Sokol Stachy.

SK Slavoj Volyně
Zdeněk Raba, jednatel: „Po dlouhé době přijel do Volyně soupeř, který pouze nebránil, ale chtěl hrát hrát vyrovnaný kombinační fotbal. Proti silnému týmu ze středu tabulky jsme nakonec uhájili domácí neporazitelnost. Po celé utkání se hrálo v přátelské atmosféře, ke které přispěl i zkušený rozhodčí Křížovský. Mladí hráči Vodňan B zanechali ve Volyni velmi příznivý dojem, ale Slavoji se doma daří. Pokud se ovšem chceme udržet ve špičce, musíme zlepšit hru venku. To je teď hlavní úkol pro hráče a trenéry.“

FK Vodňany B
Radek Kapusta, trenér: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Celý první poločas se hrálo vyrovnané utkání. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně. To se nám nepodařilo a dostali jsme dva laciné góly z našich zbytečných chyb. Poté už bylo vidět, jak si přestáváme věřit a domácí přebrali režii hry. Později nám začali docházet síly, tím se začalo kupit více chyb, které Volyně dokázala trestat.“

T. Mráz [-] - P. Rojík [-] , M. Dvořák [-] , M. Chvosta [-] , L. Pasler [-] - R. Prihara [-] , J. Němeček ml. [-] , A. Mack [-] , J. Havlíček [-] - J. Němeček st. [-] , P. Gašpar [-]

J. Novák [-] - P. Štěch [-] (81. L. Martan [-] ) , L. Filip [-] (47. V. Marek [-] ) , R. Kapusta [-] , F. Hubáček [-] (36. J. Mráz [-] ) - M. Pečený [-] , T. Vokatý [-] , T. Staněk [-] , M. Machnyk [-] (76. L. Víšek [-] ) - T. Šmíd [-] , D. Vítovec [-]

Místo: Volyně. Počet diváků: 135. Rozhodčí: Křížovský Jiří - Pícha, Bernas.