11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Ve Čkyni stříleli branky jen hosté

7. Š. Kužvart (vl.) - 45. J. Hubáček , 62. R. Lauda
0

Čkyně hostila nevyzpytatelný celek Vlachova Březí. Nevyzpytatelným byl také průběh zápasu, jelikož hosté zvítězili o gól, třebaže domácí nevstřelili ani jedinou branku. Bližší informace o zápase, ve kterém nakonec SK Čkyně podlehl FC Vlachovo Březí 1:2, najdete níže.

Branky stříleli jen hosté a přece se šlo s plichtou do šaten

Hosté z Vlachova Březí přijeli na čkyňský trávník povzbuzeni vysokou domácí výhrou nad Strunkovicemi, přičemž hráči domácí SK Čkyně se vraceli ze Stach z vyválčeným bodem za remízu. Museli však nepve vyřešit problém, koho postavit do brány. Žádný z obou standardních gólmanů, tedy Patrik Wagner ani Josef Kainc, nebyli pro tento zápas k dispozici. Nakonec se mezi tři tyče musel postavit útočník Michal Gerold a počínal si na svém postu relativně úspěšně. Byli to hosté, kteří vstřelili první gól, ten však naneštěstí pro ně skončil v jejich vlastní bráně. Již v 7. minutě zápasu odcentrovali domácí hráči před brankou hostí a dezorientovaný Štěpán Kužvart perfekně zakončenou hlavičkou poslal soupeře do vedení: 1-0. Na vyrovnání si hráči hostí museli počkat až do úplného závěru prvního poločasu, kdy v probíhající 45. minutě zahrávali hosté rohový kop a Jan Hubáček se nemýlil: 1-1.  Bezprostředně po dosažení branky pak rozhodčí odpískal konec první půle, takže vyrovnání hostí muselo domácí hodně mrzet.

Hosté nakonec přidali rozhodující branku

Do druhého poločasu již pro zranění nenastoupil Josef Turek starší a v poli jej musel nahradit Petr Chrášťanský.  Remíza na hřišti vydržela po dobu přibližně následující čtvrthodiny. Poté se k míči v 62.minutě dostal hostující Roman Lauda a vcelku bez potíží vsítil rozhodující gól: 1-2. Domácím hráčům ještě zbývala na vyrovnání téměř půlhodina, hráli ovšem v oslabené sestavě a nedostali se již k vyložené příležitosti, kterou by mohli využít alespoň ke srovnání skóre. A tak SK Čkyně nakonec podlehl na domácím hřišti Vlachovu Březí 1:2. Domácí nyní zajíždějí k poslednímu zápasu podzimní části do Kestřan, zatímco hosté budou doma hostit celek rezervy z Vodňan.

SK Čkyně
Patrik Krull: „V brance zastupoval útočník Michal Gerold, oba brankáři Wagner ani Kainc nebyli k dispozici. První branku si dali hosté sami, vyrování přišlo po rohu, hned po brance byl odpískán poločas. Pro zranění musel odstoupit Turek st. Třetí rozhodující branku dali hosté ve druhé půli, na další vyrovnání jsme se v oslabené sestavě bohužel nezmohli.“

SK Čkyně
M. Gerold [-] - A. Duka [-] , V. Turek st. [-] , V. Turek ml. [-] , M. Kuta [-] - Š. Friedl [-] , J. Kuneš [-] , L. Toman [-] , I. Pinke [-] - V. Tesař [-] , M. Turek [-]

FC Vlachovo Březí
M. Uher [-] - R. Kalčík [-] , A. Dejmek [-] , V. Toman [-] , P. Polanský [-] - Š. Kužvart [-] (61. R. Lauda [-] ) , J. Hubáček [-] , L. Martínek [-] , R. Mráz [-] - A. Kravčenko [-] , D. Nosek [-]

Místo: Čkyně. Počet diváků: 75. Rozhodčí: Hnilička Jaroslav - Hučík Michal, Trněný Jan.