11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Zápas byl zrušen

Slavoj opět veze body zvenku

0

Rezerva Lažiště hostila ve svém posledním zápase doma před přestávkou SK Slavoj Volyně. Ač byl začátek zápasu vyrovnaný, nakonec se probudili střelci papírově silnějšího týmu a po dvou brankách z prvního i ze druhého poločasu nakonec FK Lažiště B podlehlo doma SK Slavoji Volyně 0:4. Náhradní brankář hostí Ivan Šteco vychytal čisté konto a střelec první branky Petr Rojík překvapil povedenou oslavou svého gólu.

Domácí vzdorovali jen chvíli

Hráči lažišťského béčka se vraceli po tříbrankovém přídělu od Sousedovic na domácí půdu, kde je v posledním zápase doma čekal další náročný soupeř: SK Slavoj Volyně. Nejvíce skórující a nejméně inkasující tým podzimní části přijel do Lažiště po jednoznačné výhře nad Vodňany a od první minuty dal jasně najevo, jak hodlá se zápasem naložit. V brance hostí si odbýval svou premiéru náhradní góman Ivan Šteco, jeho čas však měl teprve přijít. První čtvrthodina hry byla nakonec překvapivě vyrovnaná. Ovšem pak domácí jakoby ztratili krok a hosté postupně ovládli hřiště, načež bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Ten padl ve 22. minutě, kdy hostující obránce Petr Rojík vyslal dalekonosnou střelu, která po teči zapadla za překvapeného brankáře domácích Radka Suchého a rázem to bylo 0:1. Jelkož tak často neskóruje, dopřál si následně Petr Rojík oslavného rituálu po vzoru velikána CR7. Druhá branka se zrodila již na hranici gólu do šatny, kdy ve 40. minutě nejprve centroval opět Petr Rojík, jeho příliš dlouhý centr domácí  brankář minul a pak již byl u zadní tyče domácích jen Jiří Němeček starší, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti: 0-2.

Nahradní gólman vychytal hostům nulu

Prohrávat doma s Volyní o dvě branky není žádný med, přesto se však domácí po změně stran odhodlali k náporu. Několikrát hostům pěkně zatápěli a nyní se musel vyznamenat náhradní brankář hostí Ivan Šteco, který vychytal všechny šance domácích. A jak už to tak bývá, pokud nedáš, zpravidla dostaneš. Přišla 72. minuta a s ní pěkná kombinace střídajícího Filipa Gašpara s Jiřím Němečkem mladším, který nakonec ještě poslal na svého otce Jiřího Němečka staršího a ten opět zakončoval do prázdné branky: 0-3. Ještě to ovšem neskončilo, protože téměř minutu před koncem získal v 89. minutě Martin Malina míč, po sóle na branku hostí dlouhým lobem snad z 20 metrů přehodil brankáře a upravil na konečných 0:4.

Ve slušně hraném utkání (žádná žlutá karta) tak nakonec FK Lažiště B podlehlo doma SK Slavoj Volyně 0:4. Domácí čeká poslední zápas podzimu ve Stachách, kde to bude boj, ovšem to pravé derby bude příští sobotu 7. 11. ve Volyni, kam zavítá dosavadní lídr tabulky Hradiště. Slavoj doma ještě za celou dobu neprohrál, takže to bude souboj o čelo tabulky, o vítěze podzimní části i o nejlepšího střelce.

FC Šumavské Hoštice/FK Lažiště
Zdeněk Raba, jednatel: "Proti průměrnému soupeří nám stačil na vysoké vítězství lehce nadprůměrný výkon.Tři branky jsme dali po chybách domácích hráčů , jeden po pěkné kombinační akci. Pochválit je nutno náhradního brankáře Ivana Šteca za vychytané čisté konto a svátečního střelce Petra Rojíka za choreografii oslavného rituálu."

R. Suchý [-] - J. Šulc [-] (46. R. Mráz [-] ) , T. Soukup [-] , Z. Kučera [-] , P. Brzobohatý [-] - B. Pravda [-] , J. Hrbek [-] (77. P. Sabadka [-] ) , P. Holub [-] , V. Selivanenko [-] (69. J. Turek [-] ) , V. Matulka [-] - M. Stupár [-]

SK Slavoj Volyně
I. Šteco [-] - L. Pasler [-] , M. Chvosta [-] , M. Dvořák [-] , P. Rojík [-] - J. Němeček ml. [-] , R. Prihara [-] , A. Mack [-] , J. Havlíček [-] (59. M. Malina [-] ) - P. Gašpar [-] (59. F. Gašpar [-] ) , J. Němeček st. [-]

Místo: Lažiště. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Plaček Tomáš - Marek Vladimír, Sýkora Pavol.